لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۰

ادای احترام «جیسون الدین» خواننده موسیقی کانتری به قربانیان فاجعه لاس وگاس


«جیسون الدین» هنرمند موسیقی کانتری و کسی که هنگام اجرای زنده اش در لاس وگاس، تیراندازی شد، در برنامه تلویزیونی«پخش زنده شنبه شب» یا Saturday Night Live حضور یافت و به قربانیان این حادثه ادای احترام کرد.

برنامه «پخش زنده شنبه شب» با سکوت «جیسون الدین» و گروهش روی صحنه آغاز شد.

او سپس رو به دوربین گفت: «ما این هفته شاهد یکی از ناگوارترین تراژدیهای تاریخ آمریکا بودیم. من هم مانند بقیه سعی می کنم وقایع آن روز را برای خودم توضیح دهم و قطعات را کنار هم بگذارم و بتوانم رفته رفته به آرامش برسم. افراد بسیاری در این حادثه دچار رنج شدند؛ کودکان ، والدین، برادرها و خواهران و دوستانی که بخشی از خانواده ما هستند. بنابراین می خواهم به آنها بگویم ما هم همراه با شما درد کشیده و می کشیم اما می توانیم همراه با هم قدم به قدم این دوران سخت را پشت سر بگذاریم چرا که آمریکا زمانی در بهترین حالت ممکن است که پیوند و روحیه ما محکم و ناگسستنی باقی بماند.»

این از معدود مواقعی است که برنامه طنز تلویزیونی «پخش زنده شنبه شب» از فرمت خود خارج می شود. یک بار دیگر نیز پس از حملات تروریستی یازدهم سپتامبر از چهارچوب سنتی خود خارج شد و برنامه را با اجرای ترانه «بوکسور» «پل سیمون» از گروه «سیمون و گارفانکل» و نمایش تصاویر پلیس ها و آتش نشانان نیویورک آغاز کرد.

«جیسون الدین» سپس یکی از ترانه های مشهور «تام پتی» هنرمند موسیقی راک کلاسیک را اجرا کرد.

«تام پتی» یک هفته پس از اجرا در شهر لس آنجلس در اثر ایست قلبی از دنیا رفت.

ترانه ای که «الدین» و گروهش برای تجلیل از او انتخاب کردند بی ارتباط با حادثه تیراندازی لاس وگاس نبود. او ترانه I Wont Back Down « عقب نخواهم نشست» را از نخستین آلبوم «تام پتی» که در سال ۱۹۸۹ منتشر شد انتخاب کرد؛ ترانه ای که پیامش ایستادگی و قدرت در برابر سختی های زندگی است.

اول اکتبر ۲۰۱۷، در سومین شب کنسرت موسیقی کانتری موسوم به «هاروِست» در لاس وگاس و زمانی که «جیسون الدین» روی صحنه بود، یک مهاجم با سلاح اتوماتیک از طبقه سی و دوم هتل «مَندَلِی بِی» به سوی شرکت کننده های تیراندازی کرد و پنجاه و هشت نفر را کشت و بیش از پانصد نفر را زخمی کرد.

«الدین» پس از این حادثه چندین بار در حساب های کاربری خود در فضای مجازی با قربانیان همدردی کرده و از احساس ترس و دلشکستگی و خشمی که پس از این حادثه تجربه کرده نوشته است.

«الدین» می گوید از اینکه فرزندانش باید در چنین دنیایی بزرگ شوند می هراسد و از مردم می خواهد تا با همبستگی دنیا را جای امن تری برای زندگی کنند.

XS
SM
MD
LG