لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۵

وزارت اطلاعات ایران، دفاتر چند شبکه ماهواره‌ای شیعه را تعطیل کرد


وزارت اطلاعات ایران از تعطیلی دفاتر تعدادی از شبکه‌های ماهواره‌ای شیعه در ایران و دستگیری عوامل آنها خبر داد.

روابط عمومی وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای این شبکه‌ها را «غیرقانونی» دانست و اعلام کرد که این شبکه‌ها «با ایجاد اختلافات مذهبی و تشدید تفرقه در جهان اسلام»، وجهه تشیع را تخریب می‌کردند.

وزرات اطلاعات مرکز پخش برخی از این شبکه‌ها را در انگلیس وامریکا و دفاتر آنها را در استانهای قم، اصفهان، تهران وخراسان رضوی اعلام کرد.

پیش از این سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان از استاندار قم خواسته بود فعالیت برخی شبکه‌های ماهواره‌ای که از قم تغذیه می‌شوند را کنترل کند. استاندار قم که اردیبهشت ماه گذشته گفت که فعالیت این شبکه‌ها زمینه ایجاد مشکل برای حزب الله لبنان را فراهم کرده است.

خبرگزاری ایسنا نیز گزارش داد که چندی پیش دفتر آیت الله سیستانی، از فعالیت یکی از این شبکه‌ها به نام «اهل بیت»، به شدت انتقاد کرده بود.

در اطلاعیه وزارت اطلاعات ایران، «اختلاف افکنی بین پیروان مذاهب اسلامی از طریق توهین و افترا به مقدسات آنها، اهانت به علمای جهان اسلام، اعلام هفته برائت در مقابل هفته وحدت، تبلیغ و ترویج سبک‌های غلط، خرافی و خشن عزاداری، رویکرد برنامه‌های تولیدی این دفاتر» عنوان شده است.

وزارت اطلاعات از شبکه‌هایی که دفاتر آنها تعطیل شده است، نام نبرد اما پیش از این، خبرگزاری فارس در گزارشی به فعالیت شبکه‌های ماهواره‌ای شیعه نظیر «امام حسین» و «سلام» اشاره کرده و برنامه‌های آنها را نقد کرده بود.

XS
SM
MD
LG