لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۷

واکنش ساسی مانکن به کنسرت استرالیا و حواشی آن؛ برخی از کاربران می‌گویند «به معترضان ایرانی کمک کن»


ساسی مانکن خواننده ایرانی
ساسی مانکن خواننده ایرانی

بعد از اعتراض گسترده به کنسرت ساسی مانکن خواننده پاپ در استرالیا، او با انتشار ویدئویی در اینستاگرام می‌گوید او به معترضان احترام می‌گذارد اما راهی برای لغو کنسرت خود نداشت.

کنسرت ساسی مانکن روز شنبه ۱۴ آبان (۵ نوامبر) نوامبر در شهر بریزبن استرالیا با حضور عده‌ای از ایرانیان معترض به هم ریخت. این گروه به برگزاری کنسرت در میان سرکوب خونین معترضان در ایران اعتراض داشتند.

در پی برهم خوردن کنسرت، این خواننده با انتشار ویدئویی در صفحه اینستاگرام خود به این اعتراض ها واکنش داد. او گفته که جزو اولین خوانندگانی بود که کنسرتهای خود را لغو کرد، اما کنسرت استرالیا را نمی‌توانست لغو کند.

در این ویدئو، ساسی مانکن از واکنش تند معترضان انتقاد کرد و گفت: « شکی نیست که همه ما به دنبال آزادی هستیم ولی یک عده نمی‌توانند عقیده‌شان را به زور به بقیه تحمیل کنند.»

او با تاکید بر اینکه عده‌ای علی رغم این شرایط تصمیم گرفتند در این کنسرت شرکت کنند، گفت:« آیا اگر این عده و گروه معترضین با هم یکی می‌شدند و شعار زن، زندگی، آزادی می دادند، فیلم‌های پخش‌شده فیلم‌های بهتری نبود؟» گفت: «چرا به جای کمک به این همبستگی روبروی هم می ایستیم؟»

واکنش‌ها به اظهارات ساسی مانکن

ویدئوی ساسی مانکن با واکنش‌های زیادی روبرو شد. عده کمتری از اظهارات او استقبال کردند اما برخی هم باز از او انتقاد کردند.

یک کاربر زیر توئیت صدای آمریکا درباره ویدئو توضیحات ساسی مانکن گفت: «ما همه با هم هستيم ولی بايد كجروی های بعضی را گوشزد كرد.»

پیشنهادی که از سوی کاربر دیگری گفته شد: «اشکالی نداره ولی لطفا مبلغ دریافتی رو به اعتصاب کنندگان در کشور بدید.

در این بین، مکس امینی کمدین ایرانی آمریکایی زیر پست ساسی در اینستاگرام نوشت: باید باهم باشیم پشته هم بسیار حرفت دروسته امیدوارم با احترام و محبت با همدیگر ای رفتار کنیم- به امید آزادی.

XS
SM
MD
LG