لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۶

تلاش همسر نخست وزیر کانادا برای آزادی بی قید و شرط سکینه محمدی آشتیانی


تلاش همسر نخست وزیر کانادا برای آزادی بی قید و شرط سکینه محمدی آشتیانی
تلاش همسر نخست وزیر کانادا برای آزادی بی قید و شرط سکینه محمدی آشتیانی

در تداوم محکومیت های بین المللی علیه نحوه برخورد مقامات جمهوری اسلامی ایران با سکینه محمدی آشتیانی و نحوه رسیدگی به پرونده این زن ایرانی در بند و همچنین نقش گسترده حقوق زنان در این کشور، لورین هارپر، همسر نخست وزیر دولت فدرال کانادا و هدر رازمن، رئیس «ایندیگو»، بزرگترین کتاب فروشی زنجیره ای کانادا روز چهارشنبه (۳ نوامبر)، نامه سرگشاده ای به محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران ارسال کرده اند.

خانم هارپر و خانم رایزمن دراین نامه خطاب به محمود احمدی نژاد نوشته اند: «در مقام زنانی که از مزایا و چتر محافظتی یک جامعه دموکراتیک - که عمیقا به حقوق و آزادی همه شهروندانش، اعم از زن و مرد احترام می گذارد- ما عمیقاً نگران بی توجهی و نقض حقوق زنان در ایران هستیم».

نویسندگان در بخش دیگری از این نامه با اشاره به پرونده سکینه محمدی آشتیانی اشاره کرده اند و آن را جدیدترین موردی خوانده اند که نماد مشکلات و گرفتاری های زنان در ایران و مغایر با اصول اخلاقی و انسانی است.

این دو چهره کانادایی در ادامه این نامه مصرانه از محمود احمدی نژاد خواسته اند تا با آزادی بی قید و شرط سکینه محمدی آشتیانی، قدم جدی برای پیشبرد حقوق زنان، مادران، دختران و خواهران ایرانی بردارد.

نویسندگان این نامه تصریح کرده اند ما در مقام مادر، دختر و خواهر عمیقاً نگران نقض انصاف و مراحل حقوقی و قانونی در رسیدگی به وضعیت زنان در ایران هستیم.

لورین هارپر، همسر نخست وزیر کانادا و هدر رایزمن، رئیس بزرگترین کتاب فروشی زنجیره ای این کشور، در پایان یادداشت طولانی خود خطاب به رئیس جمهوری اسلامی ایران می گویند که یک ائتلاف حمایتی بین المللی، بر اعمال دولت ایران و وضعیت زنان در این کشور نور می تاباند و به پرونده خانم آشتیانی و پرونده های مشابه در ایران با حساسیت بسیار توجه مستمر نشان خواهد داد.

XS
SM
MD
LG