لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۸

حضور معترضان مقابل آرایشگاه همسر نخست وزیر اسرائیل؛ پلیس سارا نتانیاهو را به خانه اسکورت کرد


آقای نتانیاهو ساعاتی بعد از انتقال همسرش به خانه، عکسی با او بر روی توئیتر منتشر کرد
آقای نتانیاهو ساعاتی بعد از انتقال همسرش به خانه، عکسی با او بر روی توئیتر منتشر کرد

سارا نتانیاهو همسر نخست وزیر اسرائیل که توسط معترضان به عملکرد همسرش محاصره شده بود، با دخالت پلیس به خانه‌اش منتقل شد. خانم نتانیاهو می‌گوید این یک حادثه هولناک بود که می‌توانست به قتل او منجر شود.

تایمز اسرائیل گزارش داد معترضان خشمگین چهارشنبه شب در مقابل آرایشگاه سارا نتانیاهو تجمع کردند. آنها که به اصلاحات قضایی دولت بنیامین نتانیاهو اعتراض دارند، مقابل آرایشگاه همسر او فریادهایی با این مضمون می‌زدند که کشور در حال سوختن است اما سارا در حال آرایش مو است.

در دو هفته اخیر معترضان علیه دولت نتانیاهو در پایتخت و دیگر شهرهای اسرائیل راهپیمایی کردند. مخالفان می‌گویند طرح نتانیاهو تفکیک قوا و دموکراسی این کشور را تضعیف می‌کند و این طرح به دولت اختیار بیشتری در انتصاب قضات می‌دهد. آقای نتانیاهو و متحدانش در کنست این طرح را لازم می‌دانند.

بنیامین نتانیاهو در واکنش به محاصره محل کار همسرش، اپوزیسیون را متهم به عبور از خط قرمز کرد و نوشت: این اقدام شنیع و کم سابقه باید متوقف شود.

در مقابل بنی گنتز وزیر دفاع پیشین و متحد یائیر لاپید نخست وزیر پیشین اسرائیل در توئیتر خود این اقدام گروهی از معترضان را محکوم کرد و نوشت از آنها می‌خواد که اجازه دهند همسر نخست وزیر به خانه خود بازگردد.

پلیس سرانجام توانست، سارا همسر نتانیاهو را از میان جمعیت عبور دهد.

خانم نتانیاهو ۶۴ ساله، متولد شمال اسرائیل است و پس از جدایی از همسر نخست‌اش، در سال ۱۹۹۱ با بنیامین نتانیاهو ازدواج کرد. آنها دو پسر دارند. وی دارای مدرک روان‌شناسی تربیتی است.

XS
SM
MD
LG