لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۰

سنتوروم حمايت خود را از رامنی اعلام کرد


مبارزات انتخابات رياست جمهورى آمريكا در حالى كه حدود ۶ ماه به برگزارى آن باقى مانده، شدت بيشترى به خود گرفته است. انتخاباتی که در آن مشكلات اقتصادى و بيكارى براى راى دهندگان آمريكايى مهمترين مسائل به شمار مى آيند.

باراك اوباما، رييس جمهورى آمريكا، در نخستين گردهمايى رسمی انتخاباتى خويش در ايالت اوهايو در سخنانی به طرفدارنش گفت ميت رامنى «درس هاى اشتباهى» از دوران مديريت خود در بخش خصوصى آموخته است و قول داد اگر دوباره به رياست جمهورى انتخاب شود، اقتصاد آمريكا را رونق بخشيده و آن را به جلو برد.

اين بيست و يكمين بارى است كه آقاى اوباما به ايالت اوهايو سفر كرده است. اين ايالت يكى از ايالت هاى کليدی در انتخابات رياست جمهورى آمريكاست.

ميت رامنی کانديدای جمهوريخواه رياست جمهوری آمريکا نيز روز دوشنبه در ايالت اوهايو در يک گردهمايی انتخاباتی برای طرفداران خود سخنرانی کرد.

آخرين نظرسنجى هاى سراسرى نشان مى دهد كه اوباما و رامنى به هم بسيار نزديك هستند. در برخى از ايالت ها آن دو با هم برابرند، در برخى ديگر اوباما جلوتر است و در چند ايالت ميت رامنى از رييس جمهورى پيشى گرفته است. با اينهمه، در يك همه پرسى كه روز يکشنبه از سوى موسسه راسموسن انجام شد، ميت رامنى ۴۷ درصد و باراك اوباما ۴۶ درصد آراى راى دهندگان را به خود اختصاص داده اند.

در همين حال شامگاه دوشنبه ريک سنتوروم، کانديدای پيشين حزب جمهوريخواه برای انتخابات رياست جمهوری در ماه نوامبر حمايت خود را از ميت رامنی اعلام کرد. وی گفت اين تصميم را پس از ديدار با ميت رامنی در هفته گذشته در پنسيلوانيا گرفته است. آقای سنتوروم افزود که خواستهای محافظه کاران برای ماليات کمتر و دولت کوچکتر و نيز مخالفت با سقط جنين و ازدواج همجنسگرايان مورد حمايت آقای رامنی است.

XS
SM
MD
LG