لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۲۲

سنتوروم در لوييزيانا رامنی را شکست داد


سنتوروم در لوييزيانا رامنی را شکست داد
سنتوروم در لوييزيانا رامنی را شکست داد

ريک سنتوروم، داوطلب جمهوريخواه نامزدی رياست جمهوری آمريکا، روز شنبه در انتخابات مقدماتی در ايالت لوييزيانا بر ميت رامنی پيشتاز اين انتخابات، پيروز شد.

هرچند پيروزی ريک سنتوروم در انتخابات مقدماتی لوييزيانا به مبارزات انتخاباتی وی انرژی می بخشد اما در مجموع، موقعيت او را در رقابتهای انتخاباتی درون حزب جمهوريخواه برای نامزدی رياست جمهوری تغييری نمی دهد و سنتوروم، سناتور پيشين پنسيلوانيا، بطور چشمگيری، همچنان با فاصله پشت سر رامنی قرار دارد.

سنتوروم تاکنون در ۱۱ دور از ۳۴ مسابقه انتخاباتی درون حزب جمهوريخواه برنده شده است.

ميت رامنی، فرماندار ماساچوست، که کمپين بسيار سازمان يافته انتخاباتی دارد برای پيروزی در ايالتهای جنوبی که جمهوريخواهان بسيار محافظه کار و مذهبی دارد، تلاش بسيار کرده است. رامنی تاکنون بيش از ۵۵۰ نماينده انتخاباتی بدست آورده است.

سنتوروم شنبه را صرف کمپين در پنسيلوانيا و ويسکانسين کرد که در سوم ماه آينده انتخابات مقدماتی را برگزار ميکنند و برای سنتوروم يکی از آخرين شانسهايی است که بتواند در منطقه غرب مرکزی آمريکا، رامنی را شکست دهد.

نوت گنيگريچ، رهبر پيشين مجلس نمايندگان آمريکا، با ۱۶ درصد در رده سوم و ران پل، نماينده تگزاس در کنگره، با ۶ درصد آرا در انتخابات لوييزيانا در رده چهارم قرار گرفت. رامنی در روزهای اخير توانست پشتيبانی بسياری از چهره های جمهوريخواهی را کسب کند که مايلند انتخابات مقدماتی بدون حملات بيشتر داخل حزبی که شانس جمهوريخواهان را برای شکست رييس جمهوری دمکرات درانتخابات پاييز آينده تضعيف ميکند، زودتر پايان يابد.

XS
SM
MD
LG