لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۱

خانۀ آيت الله صانعی در قم هنگام ديدار مهدی کروبی توسط يک گروه محاصره شد


خانۀ آيت الله صانعی در قم هنگام ديدار مهدی کروبی توسط يک گروه محاصره شد
خانۀ آيت الله صانعی در قم هنگام ديدار مهدی کروبی توسط يک گروه محاصره شد

به گزارش يک وبسايت اپوزيسيون ايران يک گروه اقتدارگرا خانه يکی از روحانيون ارشد شيعه را در شهر مقدس قم که مهدی کروبی رهبر معتدل اپوزيسيون از آن ديدار می کرد، محاصره کرده اند.

وبسايت کلمه روز يکشنبه خبر داد که نيروهای اقتدارگرا منزل آيت الله العظمی يوسف صانعی را در اين شهر استان مرکزی ايران، در محاصره خود دارند. به گفته این وبسايت تظاهرکنندگان عليه آيت الله صانعی و مهدی کروبی و ميرحسين موسوی، کانديداهای انتخابات سال گذشتۀ رياست جمهوری، شعار می دادند.

حسين کروبی پسر مهدی کروبی به وبسايت کلمه گفته است که پدر او در داخل منزل مانده است. وی همچنين گفت که هواداران رژيم اتوموبيل پدر او را که در بيرون منزل آيـت الله صانعی پارک شده بود، خُرد کرده اند.

اين گزارش ها را نمه توان به طور مستقل، تأييد کرد.

پيشتر مقامات ايران گفتند که نزديک به ۱۰۰ نفر را روز شنبه در نخستين سالگرد انتخابات پرسش برانگيز سال گذشته، بازداشت کرده اند.

خبرگزاری دولتی ايرنا به نقل از حسين ساجدنيا، رييس پليس تهران، در روز يکشنبه گزارش داد که ۹۱ نفر بازداشت شده اند و پرونده های آنها به قوه قضاييه فرستاده شده است.

همچنين روز يکشنبه خبرگزاری رسمی ايران گفت که سرويس اطلاعاتی کشور ۱۳ عضو يک شبکه تروريستی را که حملاتی را عليه اقليت سنی مذهب کشور سازمان می دادند، دستگير کرده است. گزارش مشخص نکرده است که اين گروه به اقليت سنی در بلوچستان يا در کردستان مرتبط است يا نه. گزارش می گويد که اين گروه بيش از ۵۰۰ کيلوگرم مواد منفجره در اختيار داشته است.

XS
SM
MD
LG