لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۷

سندرز از بایدن، رقیب دموکرات خود حمایت کرد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - سناتور برنی سندرز رسما از جو بایدن، رقیب دموکرات خود و معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، حمایت کرد. این امر روز دوشنبه و ساعاتی پیش از اعلام پیروزی بایدن در انتخابات درون حزبی جنجالی در ایالت ویسکانسین رخ داد.

سناتور ایالت ورمانت در یک سخنرانی مشترک مجازی خطاب به بایدن گفت: «ما باید کاری کنیم ترامپ رئیس جمهوری یک دوره ای شود و به حضور شما در کاخ سفید نیاز داریم. جو، من به هر کار در توان خود دست خواهم زد تا شاهد این اتفاق باشم.»

معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا در پاسخ گفت: «من از این بابت از شما تشکر می کنم. این بسیار مهم است. حمایت شما اتفاق بزرگی است و برای من بسیار اهمیت دارد.»

سندرز هفته گذشته وقتی روشن شد نمی تواند در رقابت بر سر کسب هیات های انتخاباتی بایدن را پشت سر بگذارد از رقابت ها کناره گیری کرد.

بایدن با هدف جلب نظر رای دهندگان حامی سندرز موضعی نرم در برابر برنامه های پیشنهادی بیمه درمانی همگانی و دانشگاه های بدون شهریه گرفته است.

دیروز همچنین نتیجه انتخابات درون حزبی دموکرات ها در ایالت ویسکانسین که هفته قبل برگزار شده بود با اعلام پیروزی بایدن مشخص شد. اختلاف بر سر نحوه برگزاری انتخابات در آن ایالت زمانی بالا گرفت که فرماندار ویسکانسین اصرار کرد انتخابات به دلیل شیوع ویروس کرونا یا به تعویق بیافتد یا تمام رای دهندگان به صورت پستی رای بدهند. مجلس ایالتی با اکثریت جمهوریخواه و دیوان عالی فرمان او را باطل کردند و انتخابات به صورت حضوری برگزار شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG