لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۹

کارشناس: آلودگی بی سابقه هوای تهران از تبعات تحريم ايران است


کارشناس: آلودگی بی سابقه هوای تهران از تبعات تحريم ايران است
کارشناس: آلودگی بی سابقه هوای تهران از تبعات تحريم ايران است

لس انجلس تايمز به نقل از کارشناسان محيط زيست می نويسد يکی ازتبعات تحريمهای بين المللی بر ايران افزايش شديد آلودگی هوا به ويژه در شهر تهران است. به گزارش لس انجلس تايمز آلودگی بی سابقه هوای تهران در ماههای آبان و آذر ممکن است نتيجه مصرف بنزين با کيفيت پايين باشد که در پی تحريم واردات بنزين اکنون در داخل کشور توليد می شود.

در همين حال واشنگتن پست نوشته است در پايان گفتگوهای دو روزه ژنو نشانه های اندکی از پيشرفت گروه پنچ بعلاوه يک در مورد برنامه اتمی دولت جمهوری اسلامی و توافق بر سر درصد غنی سازی اورانيوم به چشم می خورد. اين روزنامه می افزايد تنها برآيند مذاکرات ژنو توافق بر سر انجام دور بعدی گفتگوها در دی ماه امسال در شهر استانبول ترکيه بود.

اما نشريه اينترنتی مادر جونز با اشاره به اسناد منتشر شده بر روی پايگاه اينترنتی ويکی ليکس می نويسد يک مربی کمربند سياه ورزشهای رزمی ايران سال گذشته در ديدار با يک ديپمات سفارت آمريکا در باکو به وی گفته است باشگاه های ورزشهای رزمی و صاحبان آنها برای همکاری با سپاه پاسداران و سازمانهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی درفشار قرار دارند. اين مربی که نخواسته است نامش فاش شود می گويد نيروهای دولتی از ما برای آموزش فنون رزمی به اعضای سپاه، سرکوب تظاهرکنندگان و مخالفان دولت، و انجام قتلهايی با انگيزه سياسی استفاده می کنند.

در خبری ديگر نيويورک تايمز به سه برابر شدن آمار طلاق در يک دهه گذشته در ايران اشاره کرده است. اين روزنامه می نويسد بنا به آمار های رسمی ايران در ازای هر ۷ ازدواج يک طلاق و در شهر تهران اين نسبت دو برابر است. اين در کشور اسلامی و سنتی ايران آمار هشدار دهنده ای است و مقامات دولتی را نگران يک بحران اجتماعی کرده است.

XS
SM
MD
LG