لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۰۳

هافينگتن پست: ديويد کامرون وجود سلاح هسته ای در ايران را افشا کرده است


مسائل خاورميانه و نقش جمهوری اسلامی در تنش های منطقه ای، موضوع مصاحبه ای است با عمرو موسی دبيرکل اتحاديه عرب که هافينگتن پست آن را منتشر کرده است. عمرو موسی با اشاره به اين که اتحاديه عرب با هر گونه حمله به ايران مخالف است می گويد اتحاديه به مذاکرات بر سر برنامه هسته ای جمهوری اسلامی، خوشبين است. وی می افزايد در پی مذاکرات ميان ايران، ترکيه و برزيل، کشورهای عرب نيز تمايل خود را به برگزاری گفتگوهايی با ايران و حل بحران هسته ای جمهوری اسلامی، اعلام کرده اند.

واشنگتن تايمز می نويسد رؤسای کنونی و پيشين سازمان اطلاعات مرکزی آمريکا، سيا، اخيراً در مصاحبه های جداگانه ای گفته اند نمی توان در برابر برنامه هسته ای جمهوری اسلامی نرمش نشان داد. از سوی ديگر با تشديد لفاظی های مقامات اسراييل و ايران عليه يکديگر ابرهای جنگ بار ديگر بر فراز منطقه خاورميانه انباشته می شود. اين روزنامه در ادامه اين پرسش را مطرح کرده است که آيا حمله اسراييل عليه ايران را لزوماً بايد اقدامی غيرقانونی دانست؟

از سوی ديگر، هافينگتن پست همچنين می نويسد ديويد کامرون، نخست وزير بريتانيا، وجود سلاح هسته ای در ايران را افشا کرده است. بنا به اين خبر ديويد کامرون در پشتيبانی از پيوستن ترکيه به اتحاديه اروپا اظهار داشته است که ترکيه عامل خوبی در نفوذ سياسی اروپا خواهد بود، چرا که می تواند در حل برخی از مسائل روز دنيا-- از جمله روند صلح خاورميانه و اين واقعيت که ايران سلاح هسته ای در اختيار دارد - به اتحاديه کمک کند.

به نوشته هافينگتن پست، در حالی که ايالات متحده، بريتانيا و ديگر کشورها، جمهوری اسلامی را متهم به تلاش پنهانی برای دستيابی به سلاح هسته ای می کنند، هيچ کشوری تا کنون ايران را متهم به داشتن اين سلاح ها نکرده است. مخالفان آقای کامرون، از جوان ترين نخست وزير بريتانيا در دويست سال گذشته، به عنوان فردی بی تجربه انتقاد کرده اند.

نيويورک تايمز با اشاره به روابط خصمانه ميان جمهوری اسلامی با ايالات متحده در سی سال گذشته می نويسد به نظر می رسد سياست تحريم های دولت پرزيدنت اوباما بهتر از سياست چماق و هويج دولت های پيشين در برابر ايران عمل می کند.

XS
SM
MD
LG