لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۷

تراژدی مرگ یک زن جوان ایرانی در آمریکا


پرستاری در یک بیمارستان در آمریکا پیشانی بیمار را بوسید. خانواده ساناز نظامی نزدیک به ده هزار کیلومتر آن سوتر، در ایران، این تصویر را بر صفحه لپ تاپ دیدند و گریستند.

ساناز نظامی زن جوان ۲۷ ساله پرتحرک و پویایی بود که به سه زبان تسلط داشت. وی قصد داشت در دانشگاه فنی میشیگان دوره کارشناسی ارشد مهندسی را بگذراند. به گفته پلیس، همسر وی مشکوک و متهم به کتک زدن اوست که به مرگ
مغزی وی انجامید.

به دنبال مرگ مغزی، خانواده نظامی که در تهران و از طریق لپ تاپ و با کمک «یاهو مسنجر» سرنوشت او را دنبال می کردند، پس از اطمینان یافتن از مرگ مغزی او به بیمارستان اجازه دادند که اعضای او را اهدا کند. خواهر ساناز، سارا نظامی است که می گوید:«ما دعا کردیم از خدا معجزه ای خواستیم تا ساناز را زنده کند و با اهدای ارگان هایش ( قلب، ریه ها، کلیه ها، کبد، لوزالمعده و روده کوچک) به ۷ بیمار نیازمند این ارگان ها، او برای ما زنده شد و این معجزه اتفاق افتاد.

در ماه اوت، ساناز نظامی در ترکیه با نیما نصیری ازدواج کرد و به طورموقت با وی در لس انجلس زندگی می کرد که زادگاه و محل بزرگ شدن نصیری بود. خواهر خانم نظامی می گوید ساناز شوهرش را از طریق اینترنت پیدا کرده بود.

ساناز نظامی روز ۹ دسامبر(سه هفته پیش) درگذشت اما قلب، ریه ها، کلیه ها، روده کوچک و لوزالمعده اش به بیماران نیازمند اعضای پیوندی اهدا شد. خانم نظامی که در اثر ضربه شدید به سرش دچار تورم و التهاب شدید مغزی شده بود، روز ۱۸ دسامبر در گورستانی در میشیگان به خاک سپرده شد و کشیشی که هنگام تدفین وی دعا می کرد، نیایش خود را را به شیوه اسلامی انجام داد.

کشیشی که نظامی را به خاک سپرد، به پدر وی اطمینان داد که دخترش در این شهر تنها نخواهد ماند و هدایایی که او به بیماران آمریکایی داده نه تنها هدیه خود او، که هدیه خانواده اش و هدیه جامعه ایرانیان است. حدود ۲۰ نفر هنگام خاک سپاری ساناز نظامی در گورستان حاضر شدند که عمده شان پرسنل بیمارستان و پرستاران بودند.

خانواده نظامی تصریح کرده است که می خواهد دنیا و به ويژه مردم آمریکا بدانند که دخترشان آمریکا و مردم آن را دوست می داشت.

گفتنی است که پلیس نیما نصیری، همسر ساناز نظامی را متهم کرده و وکیل نصیری از اظهار نظر در این خصوص اجتناب کرده است.
XS
SM
MD
LG