لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۲۱

جديدترين تلفن-تَبلِت سامسونگ به بازار آمد


شرکت سامسونگ الکترونيک که توليد کننده گوشی های هوشمند تلفن همراه در جهان است، جديدترين محصول خود، «گَلِکسی نوت ۲» را روز چهارشنبه به بازار عرضه کرد.

پس از آنکه شرکت سامسونگ ماه گذشته گوشی تلفن همراه جديد خود «گلکسی نوت ۲» را برای اولين بار در نمايشگاه تجاری برلين در معرض ديد عموم گذاشت، روز چهارشنبه فروش اين محصول را در زادگاهش کره جنوبی آغاز کرد.

اين تلفن همراه جديد به نسبت گوشی های ديگر بزرگتر است ولی به اندازه تبلتها يا لوحهای رايانه ای معمول نيست و به همين دليل آن را به اصطلاح «فَبلِت» می خوانند که ترکيبی از دو کلمه فون و تبلت است.

در فروشگاه اصلی سامسونگ در سئول، که گل سرسبد فروشگاههای اين شرکت در پايتخت کره جنوبی است، مشتريان عمدتا جوان مشتاقانه از نزديک با اين محصول جديد آشنا شدند و واکنش بعضی از آنها بالقوه مثبت بود.

اندازه صفحه نمايش گوشی «گلکسی نوت ۲» پنج و نيم اينچ است، و يک پردازنده چهار هسته ای هم روی آن نصب شده که اجرای آخرين نسخه از سيستم عامل آندرويد يعنی «جلی بين» را روی آن امکان پذير می کند.

سامسونگ پيش بينی کرده، فروش «گلکسی نوت ۲» به احتمال زياد بيش از دو برابر مدل قبلی خواهد بود، که ده ميليون از آن در سراسر جهان فروخته شد.
XS
SM
MD
LG