لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۱

سرآشپز و نویسنده ایرانی‌تبار در فهرست ۱۰۰ چهره تاثیرگذار مجله تایم قرار گرفت


«ثمین نصرت» سرآشپز ایرانی‌تبار به عنوان یکی از ۱۰۰ چهره تأثیرگذار مجله تایم انتخاب شده است. مجله تایم در فهرست سالانه خود، نام خانم نصرت را در میان چهره های «پیشگام» قرار داده است.

ثمین نصرت ستون نویس مجله نیویورک تایمز است. خانم نصرت کتابی پرفروش به نام «نمک، چربی، اسید ، حرارت» نوشته است و یک برنامه تلویزیونی به همین نام تهیه می‌کند که از شبکه خانگی نتفلیکس پخش می شود.

کتاب ثمین نصرت به فهرست پرفروش ترین کتابهای نیویورک تایمز راه پیدا کرد.

خانم نصرت در برنامه تلویزیونی خود به نقاط مختلف از جمله ایتالیا و ژاپن سفر می کند و هر یک از عناصری «نمک»، «چربی»، «اسید» و «حرارت» در آشپزی را مورد بررسی قرار می دهد. واشنگتن پست از این مجموعه به عنوان یک برنامه آشپزی تلویزیونی متفاوت با برنامه های مشابه یاد کرده است.

بنا به سنت، تایم از برخی از چهره های سرشناس در عرصه های گوناگون دعوت کرده است تا در مورد این ۱۰۰ چهره تأثیرگذار و خاطرات شخصی شان از آنها مطلب بنویسند.

«آلیس واترز»، سرآشپز، فعال اجتماعی و نویسنده مشهور آمریکایی در مورد خانم نصرت نظر داده است.

او در این مقاله، کتاب خانم نصرت را «اثری غنی از علوم و فوت و فن» توصیف کرده است که در عین حال حجیم و سنگین نیست بلکه پرشور و شاد است.

خانم واترز می نویسد ثمین نصرت از زنانی الهام می گیرد که دستپخت مادرانشان را حفظ می کنند از جمله مادر خود او که درست کردن ته دیگ را به او آموخته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG