لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۷

موفقیت و درخشش غیرمنتظره فیلم ۱۹۱۷ در مراسم گلدن گلوب امسال


سم مندس کارگردان این فیلم دو جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلم را دریافت کرد.
سم مندس کارگردان این فیلم دو جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلم را دریافت کرد.

هفتاد و هفتمین دوره مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب با موفقیت غیر منتظره « ۱۹۱۷» همراه بود و این فیلم موفق به دریافت دو جایزه مهم سال شد.

انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود که برگزارکننده این مراسم است، جایزه بهترین کارگردانی را به سم مندس بریتانیایی اهدا کرد و این اثر به عنوان بهترین فیلم درامای سال برگزیده شد.

سم مندس علاوه بر کارگردانی ۱۹۱۷، یکی از نویسندگان فیلمنامه و تهیه کننده نیز هست. او این داستان را با الهام از خاطره ای از پدربزرگش نوشته است که در جنگ جهانی اول خدمت میکرد.

۱۹۱۷ ماجرای دو سرباز جوان ارتش بریتانیا در شمال فرانسه است که مأموریت دارند یک گردان ارتش انگلیس را از خطر کمین مرگبار سربازان آلمانی آگاه کنند.

جرج مکای، دیک چارلز چپمن، مارک استرانگ، بندیکت کمبریج و کالین فرث از جمله بازیگران فیلم هستند.

انسجام فیلمنامه، پردازش حرفه ای، موسیقی تأثیرگذار و تصویربرداری پیچیده و نامتعارف فیلم با تحسین بسیاری از منتقدین سینمایی مواجه شده است.

سم مندس در حالی جایزه بهترین کارگردانی گلدن گلوب را دریافت کرد که با سینماگران مطرحی چون مارتین اسکورسیزی و کوئنتین تارانتینو رقابت می کرد.

او که از هنرمندان صاحب سبک سینما و تأتر بریتانیا است، کارگردانی آثاری چون «زیبای آمریکایی»، «جاده ای به سوی تباهی»، «جاده انقلابی»، «اسکای فال» و «اسپکتر» را در کارنامه حرفه ای خود دارد.

با توجه به موفقیت ۱۹۱۷ در گلدن گلوب، این فیلم ماه فوریه از شانس زیادی برای دریافت چند جایزه اسکار برخوردار است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG