لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۱

رونمایی از تابلوی داوینچی در ابوظبی به تاخیر افتاد


مقامات امارات متحده روز دوشنبه اعلام کردند که نمایش تابلوی «سالواتور موندی» اثر لئوناردو داوینچی در موزه لوور ابوظبی به تاخیر افتاده و تاریخ دقیق نمایش مشخص نیست.

وزارت فرهنگ و توریسم ابوظبی این خبر را در توئیتر منتشر کرد و افزود که جزئیات بیشتر به زودی اعلام خواهد شد.

تابلوی «سالواتور موندی» نقاشی رنگ و روغن از عیسی مسیح در سبک رنسانس است. معنای اسمش به زبان لاتین یعنی «ناجی دنیا» و با قیمت رکورد شکن ۴۵۰ میلیون دلار در مزایده ای در نیویورک در نوامبر ماه پیش فروش رفت.

قرار بود از این تابلو ۱۸ سپتامبر در شعبه جدید لوور در ابوظبی رونمایی شود، اما به گفته یک روزنامه محلی در آن کشور احتمالا مقامات موزه می خواهند تا ۱۱ نوامبر که سالگرد تاسیس موزه است صبر کنند و در آن موقع تابلو را نمایش دهند.

باور بر این است که خاندان سلطنتی عربستان سعودی در مزایده موفق به خرید تابلوی «سالواتور موندی» شد. مقامات ابوظبی می گویند که تابلو از سوی موزه ابوظبی خریده شده است.

در هر صورت نمایش تابلو برای این موزه موجب جذب بازدیدکنندگان خواهد شد. ابوظبی به فرانسه ۵۲۵ میلیون دلار پول پرداخت کرده تا در ازای آن اجازه استفاده از نام «لوور» را تا ۳۰ سال آینده داشته باشد. موزه همچنین ۷۵۰ میلیون دلار صرف استخدام مدیران فرانسوی کرده تا بر ۳۰۰ اثر هنری که به امانت گرفته شده است، نظارت داشته باشند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG