لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۲

«پیر برژه» از بنیانگذاران برند «سن لوران» درگذشت


«پیر برژه» در حالی درگذشت که قرار بود موزه «سن لوران» یک ماه دیگر در پاریس و مراکش افتتاح شود. برند سن لوران یک برند بزرگ جهانی است.
«پیر برژه» در حالی درگذشت که قرار بود موزه «سن لوران» یک ماه دیگر در پاریس و مراکش افتتاح شود. برند سن لوران یک برند بزرگ جهانی است.

«پیر برژه» بازرگان فرانسوی، سیاستمدار و نویسنده فرانسوی درگذشت؛ مردی که بیشترین شهرتش، همراهی با یک مرد دیگر به نام «ایو سن لوران» طراح و مدساز مشهور فرانسوی در تاسیس این برند بود.

«برژه» که به هنگام مرگ ۸۶ ساله بود، همواره به عنوان یار و همدم سن لوران در خاطرات مردم شناخته می شود.

برژه و سن لوران، برند «سن لوران» را به اتفاق هم پایه گذاشتند. این زوج در سال ۱۹۵۸ با هم آشنا شدند ئ تا زمان مرگ «ایو سن لوران» در سال ۲۰۰۸ با هم زندگی کردند. سن لوران همجنس‌گرا بود و به همین دلیل سالها مورد آزار قرار گرفت.

«ایو سن لوران» به سرطان مغز مبتلا شد. اما «پیر برژه» و پزشک معالج او تجریح دادند «ایو» را از مرگ قریب الوقوعش بی خبر نگاه دارند. «پیر برژه» بعدها گفت: «می دانستم که ایو توانائی شنیدن این خبر را ندارد.»

«پیر برژه» در حالی درگذشت که قرار بود موزه «سن لوران» یک ماه دیگر در پاریس و مراکش افتتاح شود.

تازه ترین خبرها را از توئیتر صدای آمریکا دنبال کنید:

«پیر برژه» سوداگر ثروتمندی بود که موسسات «سن لوران» را به یک امپراتوری بزرگ مالی تبدیل کرد. همچنین یک بنیاد بزرگ فرهنگی و آموزشی به همین نام را بنیاد نهاد.

«پیر برژه» پیش از مرگش گفته بود که پس از وی شوهر جدیدش «مدیسون کاکس» باغبان و منظره ساز آمریکائی مسئول اداره موزه ها و جانشین او در آن سمت خواهد بود. «پیر برژه» و کاکس در ماه مارس گذشته ازدواج کردند.

«پیر برژه» در سال ۱۹۳۰ در اورلئان زاده شده بود. مادرش خواننده آماتور سوپرانو، و پدرش کارمند اداره مالیات بود.

XS
SM
MD
LG