لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۲۵

اکسفام: بحران جدی گرسنگی در حوزه ساحل


اکسفام: بحران جدی گرسنگی در حوزه ساحل
اکسفام: بحران جدی گرسنگی در حوزه ساحل

مدیر منطقه ای اکسفام- سازمان بریتانیایی جهانی مبارزه با گرسنگی- در نیجر می گوید تمامی نشانها حاکی از آن است که آن کشور بحران زده در معرض وقوع یک فاجعه قرار دارد. براساس آمار این سازمان، تنها در نیجر، قریب ۲ میلیون نفر در معرض خطر شدید قحطی هستند و شمار این افراد تا ماه آینده ممکن است به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برسد.
ساموئل برایماه- مدیر اکسفام نیجر- در گفتگویی با صدای آمریکا، می گوید فقدان شرایط مناسب برای درو کردن محصولات، سالهای متمادی خشکسالی، و بی ثباتی منطقه به بحران غذای نیجر دامن می زند، و از سوی دیگر، شورشی در مالی هزاران تن را از مرز وارد نیجر کرده و به این ترتیب فشار مضاعفی بر منابع محدود خوراک نیجر وارد کرده است.
برمبنای آمار اکسفام، بیش از ۶ میلیون تن درنیجر نیازمند کمک فوری هستند تا از شمار گرسنگان آن کشور کاسته شود. آقای برایماه می گوید دربرخی نقاط نیجر صددرصد خانواده ها وعده های غذایی و میزان خوراک مصرفی خود را کم کرده اند.
مدیر منطقه ای اکسفام همچنین می گوید این تنها نیجر نیست که گرفتار بحران غذا شده؛ سنگال، چاد، مالی و بورکینافاسو نیز گرفتار همین مشکل هستند.

به گفته آقای برایماه دولت نیجر با درک نشانه های اولیه بحران غذایی، اقداماتی انجام داد، اما دست کم به ۲۰ میلیون دلار کمک اضطراری برای کمک به مردم آسیب پذیر نیاز دارد.
وی بر ضرورت کمک رسانی سریع به مردم منطقه تأکید ورزید و گفت: «جهان نباید بنشیند و شاهد مرگ کودکان باشد و بعد به آنها کمک کند. زمان کمک رسانی، پیش از تشدید بحران است.»

یونیسف- صندوق بین المللی کودکان سازمان ملل متحد- می گوید بیش از یک میلیون کودک زیر ۵ سال طی ۶ ماه آینده وارد مراکز تغذیۀ حوزه «ساحل» (شامل ۸ کشور: موریتانی، چاد، بورکینافاسو، مالی، سودان، نیجر، نیجریه و الجزایر جنوبی) خواهند شد.

XS
SM
MD
LG