لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۰۸

سردبیر سحام نیوز، برنده جایزه بین المللی


سردبیر سحام نیوز، برنده جایزه بین المللی «کمیته حمایت از خبرنگاران»
سردبیر سحام نیوز، برنده جایزه بین المللی «کمیته حمایت از خبرنگاران»

«کمیته محافظت از خبرنگاران» جایزه بین المللی آزادی مطبوعات سال ۲۰۱۰ خود را به محمد داوری، سردبیر تارنمای خبری سحام نیوز اعطا کرد.

وبسایت سحام نیوز در افشای شکنجه و آزار و اذیت زندانیان در بازداشتگاه کهریزک نقش عمده ای ایفا کرد و اظهارات زندانیانی که از شکنجه و تجاوز و آزار جنسی خود توسط مقامات این بازداشتگاه پرده برمی داشتند، را منتشر می کرد.

جوئل سیمون، مدیراجرایی «کمیته محافظت از خبرنگاران» در بیانیه خود اعلام کرده است: «برندگان جایزه بین المللی آزادی مطبوعات سال ۲۰۱۰ برای انجام حرفه خبری خود متحمل خشونت، تهدید، بازداشت و حتی شکنجه شده اند و فساد سیاسی و خطاهای مقامات را افشا کرده و بر اعمال دولتمردان کشورهایشان روشنگری کرده اند. ما به استقلال حرفه ای و شجاعت آن ها افتخار و از آن ها حمایت می کنیم».

افشاگری های سحام نیوز به بازداشت و حبس محمد داوری ۳۶ ساله در زندان اوین منتهی شد.

آقای داوری هم اکنون به اتهام «اقدام علیه نظام» دوره محکومیت پنج ساله خود را در زندان اوین سپری می کند.

براساس بیانیه «کمیته محافظت از خبرنگاران» مادر آقای داوری با ارسال نامه ای به بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل ازشکنجه فرزندش در زندان خبر داده است.

براساس گزارش ها، محمد داوری هم اکنون در زندان انفرادی به سر می برد و بیش از هشت ماه است که از هر گونه تماس با اعضای خانواده اش محروم بوده است.

بیستمین مراسم سالانه اهدای جایزه بین المللی آزادی مطبوعات «کمیته محافظت از خبرنگاران» روز ۲۳ نوامبر سال جاری در نیویورک برگزار خواهد شد.

خبرنگاران اتیوپی، روسیه و ونزوئلا از جمله دیگر افرادی هستند که جایزه آزادی مطبوعات امسال این نهاد مدافع حقوق خبرنگاران را دریافت خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG