لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۶

يک ميليون کارمند دولت در آفريقای جنوبی افزايش حقوق پيشنهادی را رد کردند


يک ميليون کارمند دولت در آفريقای جنوبی افزايش حقوق پيشنهادی را رد کردند
يک ميليون کارمند دولت در آفريقای جنوبی افزايش حقوق پيشنهادی را رد کردند

در آفريقای جنوبی بيش از يک ميليون نفر از کارکنان دولت پيشنهاد افزايش حقوق را که از سوی دولت ارائه شده بود نپذيرفتند و روز چهارشنبه اعتصاب خود را آغاز کردند.

ائتلاف اتحاديه های کارگری آفريقای جنوبی که بيش از يک ميليون و ۳۰۰ هزار نفر از کارکنان دولت از جمله معلمان ونيروهای پليس، کارگران کارخانه های اتومبيل سازی، کارکنان خدمات بهداشتی و ذوب فلزات را در عضويت خود دارد، هشدار داده است که اعتصاب تا زمانيکه خواسته کارکنان دولت برآورده نشود ادامه خواهد داشت.

کارمندان دولت در آفريقای جنوبی پس از رد پيشنهاد افزايش حقوق از سوی دولت روز چهارشنبه دست به اعتصاب زدند.

در بخشی از اعتصاب سراسری، صدها نفر از کارمندان اعتصابی خدمات بهداشتی در شهر کاتله اونگ واقع در شرق ژوهانسبوگ، در مقابل بيمارستان اصلی آن شهر دست به تظاهرات زدند. اگرچه تعداد معدودی از کارکنان بخش خدمات بهداشتی در بيمارستانها بر سر کار خود حاضر شده اند، ولی اکثريت آنها به اعتصاب پيوسته اند، که اين امر امور بهداشتی آفريقای جنوبی، يعنی يکی از مهمترين بخشهای خدماتی اين کشور را مختل و فلج خواهد کرد.

موريس مابوسلا، از اتحاديه کارکنان خدمات ملی بهداشتی، در مورد علت اعتصاب گفت که دولت نتوانسته است درخواست کارکنان دولت را برآورده کند.

کارکنان دولت آفريقای جنوبی درخواست افزايش کمک هزينه مسکن و ۸ و نيم درصد اضافه حقوق کرده اند که دو برابر نرخ تورم در آن کشور است.

دولت آفريقای جنوبی گفته است که حقوق کارمندان دولت را تا ۷ درصد، و ميزان کمک هزينه مسکن را از ۸۷ دلار به ۹۵ دلار در ماه افزايش خواهد داد.

برخی از اتحاديه های کارگری عضو ائتلاف از پيشنهاد دولت استقبال کرده اند که اين امر فشار عمده ای بر روی ائتلاف اتحاديه های کارگری آفريقای جنوبی خواهد گذاشت و احتمالاً در اتئلاف آنها شکاف ايجاد خواهد کرد.

از سوی ديگر، عوارض جانبی تداوم اعتصاب، از جمله بسته شدن مدارس، مهد کودکها، اختلال در امور بهداشتی و اداری، ميتواند افکار عمومی را بر عليه ائتلاف اتحاديه های کارگری برانگيزد.

در حال حاضر ميانگين حقوق کارکنان دولت ۴۰ درصد بيشتر از ميانگين دستمزد کارکنان بخش خصوصی است.

XS
SM
MD
LG