لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ایران ۰۸:۵۱

اکثر کارکنان اعتصاب کننده آفريقای جنوبی پيشنهاد کنونی اضافه حقوق دولت را رد کردند


در آفريقای جنوبی پس از آنکه بسياری از کارکنان اعتصاب کننده دولت پيشنهاد افزايش حقوق که مورد پسندشان نبود را نپذيرفتنند ائتلاف اتحاديه های کارکنان دولت روز پنجشنبه تشکيل جلسه داد تا برنامه های آتی خود را معين کند.

جو امپيسی، نماينده اتحاديه کارگران متحد، روز پنجشنبه گفت که اکثر اعضای اتحاديه های وابسته به فدراسيون کساتو، بزرگترين اتحاديه کارکنان دولت آفريقای جنوبی، پيشنهاد اخير اضافه حقوق دولت را رد کرده اند.

نماينده اتحاديه کارگران متحد از دولت خواست تا هرچه رودتر تقاضای کارکنان دولت را برآورده کند. اين در حاليست که در بين اعضای اتحاديه های کارکنان دولت وابسته به انجمن استقلال کار برسر پيشنهاد دولت شکاف ايجاد شده است. اتحاديه اتحاد ملی معدنکاران در تظاهرات روز پنجشنبه شرکت نکرد تا به اعضای خود زمان بيشتری ارائه دهد تا در مورد پيشنهاد جديد دولت تصميم بگيرند.

در همين حال اعتصاب کارکنان دولت در آفريقا جنوبی وارد سومين هفته خود شده است و روز پنجشنبه بار ديگر اعضای حزب کساتو بمنظور افزايش حقوق و مزايای خود در ژوهانسبورگ، پايتخت آفريقای جنوبی، دست به تظاهرات زدند.

معترضان در مقابل وزارت دارايی آفريقای جنوبی تقاضانامه جديد خود را به مقامات دولت ارائه دادند.

مندلا نِکنفه، عضو کميته اجرايی وزارت دارايی می گويد که اعتصاب بايد هرچه زدوتر پايان پذيرد. او ضمن تشکر از تقاضانامه، گفت که بسرعت به تقاضای کارکنان اعتصاب کننده رسيدگی خواهد شد.

دولت پيشنهاد کرده است که ۷ و نيم درصد بر حقوق کارکنان دولت افزوده شود و کمک هزينه مسکن آنها به ۱۱۰ دلار در ماه، افزايش يابد. اما کارکنان دولت درخواست ۸ و شش دهم درصد اضافه حقوق و ۱۳۷ دلار کمک هزينه مسکن کرده اند.

اعتصاب بيش از يک ميليون و سيصد هزار نفر از کارکنان دولت، مدارس کشور را بکلی تعطيل و کارکنان بهداشتی ارتش را بر آن داشته است تا از بيماران در بيمارستانها مراقبت کنند. اقتصاددانان خسارت حاصل از اعتصاب کارکنان دولت را روزانه يک و نيم ميليون دلار برآورد کرده اند.

در حال حاضر ميانگين حقوق کارکنان دولت در آفريقای جنوبی ۴۰ درصد بيشتر از حقوق کارکنان بخش خصوصی است.

XS
SM
MD
LG