لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۸

دختر صدام حسین به دنبال چاپ دست نوشته های پدرش


رغد حسین، دختر ارشد صدام حسین
رغد حسین، دختر ارشد صدام حسین
به گزارش شبکه خبری العربیه دختر صدام حسین به دنبال ناشری بین المللی است تا خاطرات دست نوشته پدرش را در قالب کتاب چاپ کند.

رغد، دختر بزرگ دیکتاتور سابق عراق در اردن زندگی می کند. هيثم نبيل الهرش، وکیل او به شبکه العربیه مستقر در دبی گفت: «این دست نوشته ها تنها روزنوشت های واقعی صدام است و به محض این که یک ناشر بین المللی مناسب پیدا کنیم، آنها را منتشر خواهیم کرد.» آقای الهرش به جزئیات بیشتر از جمله این که روزنگارها چه تاریخی را در بر می گیرد و یا محتوای آن ها اشاره ای نکرد.

جلد کتاب «گم شو ملعون» ، نوشته صدام حسین که درباره تسلط شیطان بر بابل است.
جلد کتاب «گم شو ملعون» ، نوشته صدام حسین که درباره تسلط شیطان بر بابل است.
صدام حسین چهار رمان نیز نوشته است: «گم شو ملعون»، «زبیبه و ملک»، «قلعه محکم» و «مردان و شهر». روزنامه بریتانیایی گاردین می نویسد زبیبه و ملک، داستانی عاشقانه میان پادشاه قدرتمند (استعاره از صدام) و زنی معمولی اما زیبا به نام زبیبه (استعاره از مردم عراق) است که از سوی شوهر خشن خود (استعاره از آمریکا) مورد تجاوز قرار گرفته است. گاردین می گوید مشخص نیست که آیا صدام حسین خود این کتاب ها را نوشته یا این که کار نویسنده ای در سایه است.

العربیه می گوید رغد حسین، پیشتر در سال ۲۰۰۹ با کتابی که خلیل الدلیمی، وکیل صدام درباره پدرش نوشته بود مخالفت کرد. این کتاب ۴۸۰ صفحه ای «صدام حسين از زندان آمریکا: آنچه اتفاق افتاد» نام دارد و دلیمی در آن از دیدارهایش با صدام در طول زمان بازداشت رئیس جمهوری پیشین عراق سخن می گوید. این کتاب همچنین برخی اشعار و نامه های صدام را نیز دربر می گیرد.

صدام حسین، رئیس جمهوری سابق عراق در سال ۲۰۰۶ به اتهام جنایت علیه بشریت اعدام شد.
XS
SM
MD
LG