لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۳

«پاریس هیلتون روسی» در انتخابات روسیه در مقابل ولادیمیر پوتین


این چهره تلویزیونی در روسیه ۳۵ ساله است.
این چهره تلویزیونی در روسیه ۳۵ ساله است.

یک چهره تلویزیونی روسی به نام «کسنیا سوبچک» که به «پاریس هیلتون روسی» شهرت دارد، روز چهارشنبه اعلام کرد که تصمیم دارد در انتخابات ریاست جمهوری روسیه خود را نامزد کند. او امیدوار است از سوی رای دهندگان لیبرال که از رئیس جمهور فعلی، ولادیمیر پوتین ناراضی هستند، حمایت شود. اما از دید واقع گرایانه امکان برد او پایین است.

نظرسنجی ها در روسیه نشان می دهد که ولادیمیر پوتین – که حدود دو دهه رهبری کشور را بر عهده دارد – به راحتی بار دیگر برنده انتخابات ریاست جمهوری روسیه خواهد شد. در آن صورت ماه مارس ۲۰۱۸ چهارمین دوره ریاست جمهوری وی آغاز خواهد شد.

تظاهرکنندگان روس در حمایت از الکسی ناوالنی

تعدادی از رای دهندگان در تظاهراتی به رهبری الکسی ناوالنی، از منتقدان پوتین شرکت داشته اند. به گفته مقامات روسی، ناوالنی از شرایط واجد برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری روسیه برخوردار نیست. چرا که پیشینه کیفری دارد. اما خود ناوالنی می گوید اینها اتهامات دروغین است.

در این میان کسنیا سوبچک اعلام کرده است که از اینکه سیاستمداران تکراری، از جمله پوتین، سالها در راس قدرت باشند، خسته شده است.

او که ۳۵ سال دارد می گوید حق دارد در انتخابات شرکت کند. او در ویدئویی که در اینترنت گذاشته، از حق خود برای نامزد شدن دفاع می کند.

برخی لیبرال های روسی نگران این هستند که حضور خانم کسنیا سوبچک در رقابتهای انتخاباتی رای مخالفان پوتین را دو دسته کند و به امکان پیروزی حزب آنها لطمه وارد کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG