لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۲

روسیه؛ بازار تازۀ خودرو در جهان


نمایشگاه خودروی مسکو
نمایشگاه خودروی مسکو
خودروهای ساخت روسیه سالها پیش در میان بدترین انواع خودرو در دنیا بودند. امروز اما، روسیه یکی از پنج بازار بزرگ خودروسازی جهان را در تسخیر خود دارد.
نمایشگاه بین المللی خودروی این هفتۀ در مسکو، هیجان فراوانی برای علاقمندان خودرو به همراه آورده است.

با کاهش میزان فروش خودرو در اروپا و افزایش آن در روسیه، انتظار می رود که روسیه دو سال دیگر بازار فروش خودروی آلمان را از رونق بیاندازد و پس از چین، ایالات متحده و ژاپن، جایگاه چهارم را در بازار بین المللی از آن خود کند.

روسیه ماه گذشته به عضویت سازمان تجارت جهانی درآمد. سه کارخانۀ بزرگ خودرو سازی آمریکا- فورد، جنرال موتورز(جی.ام.) و کرایسلر- قصد دارند هرکدام یک میلیارد دلار در کارخانجات خودروسازی روسیه سرمایه گذاری کنند.

مدیر کارخانۀ فورد در روسیه می گوید که فورد، نخستین خودروساز آمریکایی بوده که ده سال پیش، کار سرمایه گذاری را در روسیه آغاز کرده و به این کار ادامه خواهد داد، چون آیندۀ بازار خودرو روسیه را روشن می بیند. فورد بیش از پانصد هزار دستگاه خودرو در روسیه ساخته است.

مدیر کارخانۀ آمریکایی جی. ام. در روسیه نیز می گوید کارخانۀ متبوعش قصد دارد طی پنج سال آینده میزان تولید خود را در روسیه دوبرابر کند.

جی.ام. سال گذشته هنری کیسینجر را به جشن توسعۀ تولیدات آن کارخانه در روسیه- که در سن پترزبورگ برگزار شد- دعوت کرد. حضور کیسینجر، تأثیر مثبتی بر میزان استقبال مردم داشت.

تولیدکنندگان خودرو در روسیه تلاش می کنند تا با افزایش عرضه، پاسخگوی میزان بالای تقاضای خریداران باشند.

در روسیه به طور متوسط، هر چهار شهروند، یک خودرو دارد. این تعداد، حدود نیمی از تعداد اتومبیلهای شهروندان اروپای غربی و ایالات متحده است.

روسیه، یکی از بزرگترین بازارهای مصرف دنیاست که مردم آن برای خرید کردن، پول بیشتری از اغلب شهروندان کشورهای دیگر دنیا دارند.

هم تولید کنندگان و هم مصرف کنندگان روس، از افزایش تولید و فروش خودرو در کشورشان استقبال می کنند. چالشهای روسها، یافتن جای پارک ماشین درخیابانهاست و لزوم توسعۀ جاده و راه برای استفادۀ این خودروها.
XS
SM
MD
LG