لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۴

روسيه به سازمان تجارت جهانی می پيوندد


روسيه به سازمان تجارت جهانی می پيوندد
روسيه به سازمان تجارت جهانی می پيوندد

ششمين اقتصاد بزرگ جهان روز جمعه به سازمان تجارت جهانی پيوست. حرکتی که موجب بهبود اقتصاد بيمار بزرگترين شريک تجاری آن، اتحاديه اروپا، خواهد شد.

آناتولی چوباييز، فرستاده روسيه به سازمان جهانی تجارت، گفت: اين فقط ملحق شدن به سازمان تجارت جهانی نيست. اين به معنای پيوستن روسيه به سازمان همکاريهای اقتصادی و توسعه و امضا قراردادهای مشترک با اتحاديه اروپا است، و پس از صد سال تاريخ پيچيده روسيه، بازگشت کشور به دنيای متمدن است.

آناتولی چوباييز با اشاره به بوروکراسی گسترده در کشورش گفت: متاسفانه واقعيت دارد که ما، در روسيه، بوروکراسی زيادی داريم. ما يکی از قهرمانان بوروکراسی در جهان هستيم. ولی من فکر می کنم قوانين سازمان تجارت جهانی؛ راه را برای ترقی و رشد اقتصادی روسيه و کاهش موانع در کشور هموار کند.

روسيه تنها کشور از بيست اقتصاد اول جهان بود که در سازمان تجارت جهانی، عضويت نداشت.

الويرا نابيولينا، وزير اقتصاد روسيه، گفت کشورش مدت هاست برای چنين روزی آماده می شود. اصلاحاتی را به مرجله اجرا در آورده و قوانين را تغيير داده است تا بتواند به عضويت سازمان تجارت جهانی در آيد.

مسئولان تجاری اتحاديه اروپا انتظار دارند الحاق روسيه به سازمان تجارت جهانی سريعا صادرات ساليانه اتحاديه اروپا به روسيه را به بيش از ۵ ميليادر دلار، افزايش دهد.

الحاق روسيه به سازمان تجارت جهانی برای ولاديمير پوتين، نخست وزير، که در کشورش با نارضايتی مردم و اتهام تقلب در انتخابات پارلمانی روبروست، موفقيت عمده ای به شمار می آيد.

XS
SM
MD
LG