لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۷

روسيه دستگاه توليد پارازيت به ايران فرستاد


روسيه دستگاه توليد پارازيت به ايران فرستاد
روسيه دستگاه توليد پارازيت به ايران فرستاد

روسيه می گويد چندين دستگاه سيار توليد پارازيت را برای ايران ارسال کرده و برای ارسال تجهيزات بيشتر در حال مذاکره است. مسکو معتقد است فروش اين تجهيزات به ايران با تحريم های بين المللی که توسط سازمان ملل وضع شده، مغايرت ندارد.

دستگاه های توليد پارازيت آوتوبازا* که با کاميون حمل می شود بخشی از سری تجهيزاتی است که مسکو اميدوار است بتواند عليرغم نگرانی های موجود عليه برنامه های هسته ای جمهوری اسلامی، به ايران صادر کند.

روز سه شنبه کنستانتين بيريولين، قائم مقام آژانس همکاری نظامی و فنی روسيه، در گفتگو با ريانووستی، خبرگزاری دولتی روسيه، گفت: تجهيزات نظامی مورد بحث تقويت کننده سيستم دفاعی يک کشور است و اين ادوات فقط امنيت ايران را در قبال حمله خارجی تأمين می کند.

قائم مقام آژانس همکاری نظامی و فنی روسيه افزود: ما بصورت مداوم با ايران بر سر فروش سلاح هايی که مجاز می دانيم در مذاکره هستيم.

کنستانتين بيريولين درباره تعداد دستگاه های سيار توليد پارازيت که به ايران صادر شده صحبتی به ميان نياورد.

خبر فروش و ارسال تسليحات نظامی روسيه به ايران همزمان با انتشار سخنان يک ديپلمات غربی منتشر می شود که خبر داده بود روسيه و چين با درخواست خود از آژانس بين المللی انرژی اتمی مبنی بر ايجاد تغييراتی در گزارش تازه فعاليتهای اتمی ايران می کوشند از انتشار اين گزارش، جلوگيری به عمل آورند. ايران اتهام ساخت سلاح اتمی را همواره رد کرده است.

تا پيش از پاييز سال ١۳۸۹ روسيه همواره از معاملات نظامی خود با ايران دفاع می کرد اما پس از آن تحت فشار توافق های بين المللی پذيرفت که فروش سيستم موشک ضدهوايی اس ۳٠٠ را به حال تعليق درآورد و از تحريمهای شديدتر عليه تهران، حمايت کند.

* Avtobaza

XS
SM
MD
LG