لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۴

تلاش برای تاسيس حزب ليبرال در روسيه


تلاش برای تاسيس حزب ليبرال در روسيه
تلاش برای تاسيس حزب ليبرال در روسيه

در ادامه مخالفت ها در روسيه به نتايج انتخابات پارلمانی آن کشور که هفته گذشته برگزار شد، گروهی برای آنچه که به گفته آنها پر کردن خلاء بوجود آمده در سياست داخلی کشورشان خوانده شده، خواستار تاسيس حزب ليبرال شده اند. در اين ميان، طرفداران حزب حاکم روسيه نيز در مسکو تظاهرات کردند.

تظاهرات کارناوال گونه ای در برابر کاخ کرملين در مسکو به طرفداری از حزب حاکم «روسيه متحد» به رهبری ولاديمير پوتين، نخست وزير آن کشور، در پاسخ به راهپيمايی بيسابقه هزاران تن از معترضان به تقلب در انتخابات اخير در مسکو، برگزار شد.

يکی از تظاهرکنندگان می گويد: شايد در انتخابات دستکاری شده باشد. اما صادقانه بگويم، من به اين موضوع وارد نمی شوم. اقدامات مخالفان ممکن است به انقلاب ديگری بيانجامد که هيچکدام ما از آن سودی نخواهيم برد.

در حاليکه سخنگوی ولاديمير پوتين، نخست وزير روسيه، گفته که محققا به نظرات و شکوائيه های مردم در مورد رای گيری پارلمانی اخير رسيدگی خواهد شد، و خود آقای پوتين هنوز در خصوص تظاهرات اخير مخالفان اظهار نظر نکرده، دميتری مدودف که تا سه ماه ديگر دوران رياست جمهوری اش بر روسيه به پايان خواهد رسيد، می گويد: اگر همه آنچه را که مخالفان بعنوان تقلب و مهندسی در آراء به آن اشاره کرده اند، بحساب آورده شود، از تقريبا ۵ درصد آراء بصندوق ريخته شده بيشتر نخواهد شد.

تظاهرکننده ای می گويد: ما واقعا از حرکت مخالفان شوکه شده ايم. اين افراد قصد تخريب همه چيز را دارند و ما برای نشان دادن حمايتمان از روسيه و «حزب روسيه متحد» اينجا جمع شده ايم.

در اين ميان، الکسی کودرين، وزير دارايی روسيه که چند ماه پيش مجبور به استعفاء شد، می گويد که تشکيلاتی سياسی بنام حزب ليبرال بوجود خواهد آورد. ميخائيل پروخوروف، تاجر آهن ميلياردر روسی نيز اعلام کرده است که بعنوان نامزد در انتخابات رياست جمهوری آينده روسيه که سه ماه ديگر برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG