لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۳

حزب روسيه متحد: اکثريت کرسی های پارلمان را بدست خواهيم آورد


حزب روسيه متحد: اکثريت کرسی های پارلمان را بدست خواهيم آورد
حزب روسيه متحد: اکثريت کرسی های پارلمان را بدست خواهيم آورد

حزب حاکم «روسيه متحد» می گويد در انتخابات پارلمانی کشور که ۴ دسامبر ١۳ آذر برگزار می شود اکثريت کرسی های پارلمان را بدست خواهد آورد.

انتظار می رود حزب حاکم «روسيه متحد» دو سوم کرسی های مجلس سفلای روسيه را بدست آورد يا به عبارتی اکثريت را در دوما همچنان حفظ کند.

ولاديمير پوتين، نخست وزير روسيه، روز يکشنبه نامزدی حزب برای انتخابات رياست جمهوری آتی روسيه را پذيرفت که راه را برای ورود مجدد او به کاخ رياست جمهوری هموار کرده است. به نظر می رسد زمان اعلام اين نامزدی بمنظور تقويت حزب «روسيه متحد» در آستانه انتخابات پارلمانی کشور بوده است. اين انتخابات روز يکشنبه برگزار می شود.

آندری کورتونف، تحليلگر سياسی، می گويد: اکثر مردم، حزب «روسيه متحد» را حزب حاکم می دانند- حزب مقام های کشور، حزب بوروکرات ها - آن را به صورت تشکيلاتی می بينند که اجازه می دهد تصميم گيری ها در جای ديگری انجام شود.

حزب «روسيه متحد» در آستانه انتخابات پارلمانی با عدم اعتماد برخی شهروندان چه در مسکو و چه در مناطق ديگر روبروست.

در حالی که قدرت و نفوذ حزب در بسياری از مناطق روسيه بويژه در شهرهای صنعتی آشکار است مخالفان می گويند اين حزب با تاکتيک هايی چون فشار به کارگران و کارمندان برای رای دادن، تلاش می کند در انتخابات پيروز شود.

مقام های حزب اين اتهام را که حزب از قدرت خود برای نفوذ در انتخابات استفاده می کند، رد کرده اند.

آندری وروبيوف، از رهبران حزب «روسيه متحد،» می گويد: هيچ کسی در حزب قوانين و مقررات را ناديده نمی گيرد. در اينجا رقابت وجود داد. سازمان های اجتماعی و رسانه هايی وجود دارند که اجازه تخلف در انتخابات را نمی دهند.

بر اساس نظرسنجی که در روسيه انجام شده ۵۳ درصد شرکت کنندگان فکر می کنند نتيجه انتخابات توسط مقام های کشور تعيين می شود.

داشتن اکثريت در دوما، حزب «روسيه متحد» را قادر ساخت قانون اساسی کشور را تغيير دهد؛ از جمله افزايش دوران رياست جمهوری از ۴ به ۶ سال؛ حرکتی که می تواند ولاديمير پوتين را برای دوازده سال ديگر يعنی تا سال ۲۰۲۴ در کرملين نگاه دارد.

XS
SM
MD
LG