لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۲

مدودف: مردم رييس جمهور را انتخاب می کنند


مدودف: مردم رييس جمهور را انتخاب می کنند
مدودف: مردم رييس جمهور را انتخاب می کنند

در حالی که اعلام شرکت ولاديمير پوتين در انتخابات آتی رياست جمهوری روسيه با واکنش شديد اپوزيسيون و دلسردی مردم روسيه روبرو شده است، دميتری مدودف، رييس جمهوری فعلی آن کشور، از اين طرح حمايت می کند.

رييس جمهوری روسيه در مصاحبه ای با سه کانال عمده تلويزيونی آن کشور از طرح بازگرداندن ولاديمير پوتين به کاخ رياست جمهوری دفاع کرد .

دميتری مدودف هفته گذشته پيشنهاد کرد که ولاديمير پوتين کانديدای جانشينی او در انتخابات سال ۲۰۱۲ شود، اقدامی که تقريبا بازگشت آقای پوتين برای بار سوم را به کاخ رياست جمهوری، تضمين خواهد کرد. به دنبال آن آقای پوتين نيز پيشنهاد کرد در صورت انتخاب شدن، آقای مدودف را برای مقام نخست وزيری، پيشنهاد کند.

اما دميتری مدودف در اين مصاحبه انتخاب رييس جمهوری را ناشی از رای مردم روسيه توصيف کرد.

آقای مدودف گفت: مردم رييس جمهور را انتخاب می کنند. و اين فقط سخنی توخالی نيست. به واقع اين کاری است که انجام می شود؛ فقط مردم و شهروندان ما هستند که به يک شخص يا نيروی سياسی رای می دهند يا آن را رد می کنند.

به نظر می رسد هدف آقای مدودف از اين مصاحبه آرام کردن شهروندانی است که حس می کنند صدايشان در سيستم سياسی کشور که بيش از يک دهه در تسلط آقای پويتن و حزب او بوده است، شنيده نمی شود، و تصميم های مهم در پشت درهای بسته گرفته می شود.

آقای مدودف دليل درخواست از آقای پوتين به شرکت در انتخابات را محبوبيت او خواند. و افزود: توجه شما را به اين واقعيت جلب می کنم که نخست وزير پوتين بدون شک تواناترين سياستمدار امروز کشور ماست و ميزان محبوبيتش بيشتر از ديگران است.

آقای مدودف در حالی که استعفای خود و آقای پوتين را تصميم نادرستی خواند تاييد کرد که دولت روسيه نياز به تغيير دارد و اضافه کرد: يک ساختار اساسی در دولت وجود خواهد داشت. دولتی متشکل از افراد جديد. اين کار به نظر من بسيار اهميت دارد.

اگر آقای پوتين در انتحابات رياست جمهوری روسيه که در ماه مارس سال ٢٠١٢ برگزار خواهد شد برنده شود، احتمال دارد بتواند دوازده سال ديگر در کاخ رياست جمهوری روسيه باقی بماند.

XS
SM
MD
LG