لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۰

مسکو می گوید ونزوئلا باید بدهی‌هایش به روسیه را پرداخت کند


آنتون سیلوانف، وزیر اقتصاد روسیه، گفت که با وجود بحران سیاسی در کاراکاس، ونزوئلا باید نسبت به پرداخت بدهی‌های خود به روسیه متعهد باشد.

به گزارش رویترز، وزیر اقتصاد روسیه با ذکر این مسئله اضافه کرد که ونزوئلا تاکنون درخواست جدیدی برای دریافت کمک مالی از روسیه نداشته است.

براساس آمار منتشر شده، تا نوامبر سال ۲۰۱۸ ونزوئلا ۳.۱ میلیارد دلار بدهی به «روس نفت» داشته است. آمار شورای آتلانتیک نشان می‌دهد ونزوئلا در ازای وام‌هایی که از روسیه و چین دریافت کرده است، روزانه بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار بشکه برای پرداخت بدهی‌های خود به این دو کشور نفت ارسال می‌کند.

ایالات متحده پیشتر اقدام به تحریم شرکت نفت و گاز دولتی ونزوئلا کرده بود. استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری آمریکا، آن زمان گفت که با تحریم شرکت دولتی نفت و گاز ونزوئلا، درآمد حاصله از نفت و گاز ونزوئلا به جیب مردم آن کشور خواهد رفت و رژیم مادورو دیگر به آن دسترسی نخواهد داشت.

از یک ماه پیش که خوان گوایدو اعلام ریاست جمهوری موقت کرده، پنجاه کشور از جمله آمریکا از او حمایت کرده اند. در مقابل روسیه، ایران، و چین از مادورو حمایت کرده اند. چین روز چهارشنبه اعلام کرد که مشغول گفت‌وگو درباره آینده ونزوئلا است.


https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG