لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۹

آیا آمریکا یک جنگ اعلام نشده علیه روسیه به راه انداخته است؟


پوتین هشدار داده است که ادامه رفتارهای ضد روسی می تواند به معنی "جنگ" باشد.
پوتین هشدار داده است که ادامه رفتارهای ضد روسی می تواند به معنی "جنگ" باشد.

استیفان کوهن از نویسندگان نشریه آمریکایی دنیشن می گوید آمریکا احتمالا جنگی اعلام نشده را علیه روسیه به راه انداخته است. کوهن برای نمونه به چند مورد اشاره می کنند که می تواند مبنای این ادعا باشد.

نخست اینکه به گفته او، واشنگتن رفتارهای ضد روسی خود را از طریق افزایش حضور نظامی ناتو در مرزهای غربی روسیه شدت بخشیده است. دوم اینکه واشنگتن از همکاری با مسکو در جنگ با داعش در سوریه خودداری می کند. سوم اینکه دولت اوباما از وادار کردن دولت اوکراین به اجرای یک توافق مذاکره شده در مورد جنگ داخلی اوکراین خودداری می کند. و مورد دیگر اتهامی که آمریکا به روسیه می زند: اینکه روسیه فایل های کمیته ملی حزب دموکرات را هک کرده است و آن را در کنار یک بیانیه ناتو قرار داده است که هک یکی از اعضای ناتو می تواند به عنوان جنگ علیه تمامیت ائتلاف ناتو به شمار رود. همچنین باید به تمدید تحریم های اقتصادی اتحادیه اروپا علیه روسیه بدون پیش زمینه معناداری اشاره کرد.

کوهن می گوید برخی از متحدان آمریکا از این تحولات ناخرسند هستند و حتی برخی مخالف آنها هستند.

کوهن می گوید چه رفتارهای واشنگتن به منزله جنگ اعلام نشده علیه پوتین باشد چه نباشد، پوتین هشدار داده است که ادامه چنین رفتارهایی می تواند به معنی "جنگ" باشد.

کوهن همچنین می گوید هیلاری کلینتون، کاندیدای دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری با سیاست های سختگیرانه آمریکا شناخته می شود و می گوید دونالد ترامپ سیاست خارجی اش به ویژه در مورد روسیه با کلینتون متفاوت است و کمتر جنگ طلبانه یا تهدید کننده است. او پرسد آیا رای دهندگان آمریکایی جذب سیاست خارجی دونالد ترامپ خواهند شد؟

* برگردان فارسی بخشی از این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.
XS
SM
MD
LG