لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۷

پوتین: آمریکا ثبات جهانی را تضعیف می کند


رئیس جمهوری روسیه آمریکا را به برهم زدن نظم جهانی متهم کرده و هشدار داده است اگر واشنگتن به منافع کشورهای دیگر احترام نگذارد، جهان با جنگ های جدید روبه رو خواهد شد.

به گزارش آسوشیتدپرس، ولادیمیر پوتین روز جمعه در استراحتگاه سوچی در کرانه دریای سیاه در سخنانی در جمع کارشناسان سیاسی به جنگ ها در عراق، لیبی و سوریه به عنوان سیاست های ناشیانه آمریکا که منجر به هرج و مرج شده است اشاره کرد و گفت واشنگتن و متحدانش در آن کشورها «علیه پیامدهای سیاست خود می جنگند.»

پوتین گفت «آنها توان خود را برای برطرف ساختن خطراتی که خودشان بوجود آورده اند به کار می گیرند، و بهای فزاینده ای می پردازند.»

به گزارش آسوشیتدپرس، پوتین آمریکا را متهم کرده و گفته است این کشور سعی دارد روسیه را خطری برای بقیه جهان تصویر کند و متحدانش را مجبور می سازد بر سر بحران اوکراین تحریم هایی را علیه مسکو وضع کنند، با این هدف که روسیه را به انزوا بکشاند، پوتین اضافه کرد که آنها موفق نخواهند شد.

به گفته آقای پوتین «احتمال درگیری غیرمستقیم و حتی مستقیم قدرت های عمده به شدت افزایش یافته است» ، و اوکراین را نمونه چنین مناقشه هایی نامید که بر موازنه جهانی نیروها تاثیر می گذارد.

ولادیمیر پوتین گفت برای تثبیت وضع جهان، لازم است منافع روسیه و کشورهای دیگر به حساب آورده شود، و افزود «روسیه خواهان مکان ویژه و انحصاری در جهان نیست. ما در حالی که به منابع دیگران احترام می گذاریم، می خواهیم منافع ما نیز به حساب آید و به مواضع ما احترام گذاشته شود.»

XS
SM
MD
LG