لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۲۲

روسیه از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت می کند


کاخ سفید می گوید تقویت نیروهای آمریکا در امتداد مرز اوکراین تحولی ناراحت کننده است. در همین حال روسیه می گوید از آمریکا به دلیل وضع تحریم بر مسکو بر سر بحران اوکراین، به سازمان تجارت جهانی شکایت کرده است.

به گزارش رویترز، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید روز جمعه، تصمیم روسیه به استقرار سربازان در امتداد مرز اوکراین و ایجاد کمربندهای دفاعی توسط مقامات روسیه را ناراحت کننده توصیف کرد و گفت آمریکا به کار گرفتن نیروهای نظامی روسیه در شرق اوکراین را ،تحت هیچ بهانه ای قبول نخواهد کرد.

پیشتر در روز جمعه، دمیتری مدودف نخست وزیر روسیه گفت مسکو به واشنگتن گفته بود که تحریم ها را بر اساس مقررات سازمان تجارت جهانی غیرقانونی تلقی می کند.

مدودف که در همایشی در شهر پیتزبورگ در شمال روسیه سخن می گفت، اظهار داشت «وقتی آمریکا تحریم ها را که تاثیری منفی بر تجارت خارجی روسیه داشت وضع کرد ما تصمیم گرفتیم آنها را در سازمان تجارت جهانی به چالش بگیریم.»

آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم هایی را بر افرادی از روسیه و اوکراین وضع کرده اند، اما واشنگتن همچنین تعدادی از شرکت ها و بانک های روسی را که می گوید با ولادیمیر پوتین یا نزدیکان او ارتباط دارند تحریم کرد.

مدودف گفت « این نوع تحریم ها مقررات سازمان تجارت جهانی را نقض می کند.»
XS
SM
MD
LG