لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۳

هشدار روسیه به آمریکا: به نیروهای ویژه در سوریه حمله نشود


نشست ژنرال سرگئی سورویکین فرمانده نیروی ارتش روسیه در سوریه (چپ) در وزارت دفاع روسیه در باره جنگ سوریه - آرشی.
نشست ژنرال سرگئی سورویکین فرمانده نیروی ارتش روسیه در سوریه (چپ) در وزارت دفاع روسیه در باره جنگ سوریه - آرشی.

روسیه در یک هشدار جدی به نیروهای آمریکا در سوریه اعلام کرد نیروهای ویژه روسی دوشادوش ارتش اسد برای آزاد سازی دیرالزور می جنگند و چنانچه مورد حمله قرار گیرند دست به اقدام تلافی جویانه خواهند زد.

به گزارش آسوشیتدپرس، وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه «نیروهای دموکراتیک سوریه» مورد حمایت آمریکا، در روزهای گذشته دو بار در دیرالزور مواضع نیروهای دولت سوریه را زیر آتش توپخانه قرار داده‌اند.

با حضور نیروهای ویژه روسی در سوریه، شبح امکان درگیری و رویاروئی نیروهای روسی و نیروهای دولتی سوری مورد حمایت مسکو از یک سو، و نیروهای کرد مورد پشتیبانی آمریکا در سوریه از سوی دیگر، بیشتر شده است.

نیروهای نظامی آمریکا نیز در کنار نیروهای دموکراتیک سوریه با ارائه توپخانه و سایر مهمات، از آنها حمایت می‌کنند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه می‌گوید هشدار مسکو به فرماندهی نظامی آمریکا منتقل شده است. وی تاکید کرده هر نوع آتش از منطقه زیر کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه با آتش متقابل پاسخ داده خواهد شد و مواضع آنها بی درنگ با استفاده از زرادخانه موجود نابود می شود.

این در حالی است که یک فرمانده ارتش دولتی سوریه اظهارات سخنگوی روسی را تکذیب کرده و می گوید مابین مواضع ارتش دولتی سوریه با مواضع نیروهای مورد حمایت آمریکا دست کم ۷ کیلومتر فاصله است.

نیروهای دموکراتیک سوریه نیز نظامیان روسی را متهم کرده اند که بر خلاف ادعای مسکو، هواپیماهای نیروی هوائی روسیه دو بار مواضع نیروهای کرد در دیرالزور را مورد حمله قرار داده‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG