لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۶

پوتین: به رغم اختلاف بر روی زمین، همکاری روسیه و آمریکا در فضا مهم است


ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در ارتباط ویدیوئی با ایستگاه فضایی بین المللی، بر همکاری نزدیک روسیه و آمریکا در فضا تاکید کرد.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در ارتباط ویدیوئی با ایستگاه فضایی بین المللی، بر همکاری نزدیک روسیه و آمریکا در فضا تاکید کرد.

رئیس جمهوری روسیه که روز سه شنبه در روز بزرگداشت فضانوردان روسیه از طریق یک ارتباط ویدیوئی با شش فضانورد روسی و آمریکایی در ایستگاه فضایی بین المللی سخن می‌گفت، بر توانایی روسیه و ایالات متحده آمریکا برای همکاری‌های نزدیک در فضا تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ولادیمیر پوتین گفت "ما علیرغم مشکلاتی که در زمین با آنها روبرو هستیم، برای کسانی که در فضا دوش به دوش و دست در دست هم جهت کمک به یکدیگر کار می‌کنند و وظایفی را که نه فقط برای کشورهایمان، بلکه برای تمام بشریت اساسی است انجام می‌دهند، اهمیت زیادی قائل هستیم."

روز ۱۲ آوریل ۱۹۶۱، روزی بود که یوری گاگارین در مدار زمین پرواز کرد و به عنوان نخستین انسان که به فضا رفت مشهور شد. تیموتی کوپرا فرمانده آمریکایی ایستگاه فضایی بین المللی، پنجاه و پنجمین سالگرد پرواز گاگارین به فضا را به زبان روسی تبریک گفت.

آقای پوتین همچنین از طریق یک ارتباط ویدیوئی با مقامات در پایگاه فضایی وستوچنی سخن گفت و ابراز امیدواری کرد روسیه و شریکان آن در برنامه فضایی – در آمریکا، اروپا و ژاپن – با یکدیگر همکاری کنند، به شیوه‌ای که به نزدیکتر کردن مواضع آنها کمک و یکدیگر را بهتر درک کنند.

پایگاه فضایی در شرق روسیه به این کشور امکان خواهد داد فضاپیماهای سرنشین دار را به فضا ارسال کند و از اتکای آن به سکوی پرتاب بایکونور در قزاقستان کم کند.

XS
SM
MD
LG