لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۱۳

مرگ فرمانده و چهار عضو یک گروه شورشی سوریه در حملات هوایی روسیه


حملات هوایی روسیه در سوریه، به مرگ یکی از فرماندهان و چهار عضو یک گروه مسلح مخالف بشار اسد در استان لاذقیه منجر شد. به گزارش رویترز، این مطلب را روز سه شنبه سخنگوی این گروه که از دولت های خارجی مخالف اسد کمک می گیرد، اعلام کرد. بر اساس گزارش حملات هوایی دوشنبه شب صورت گرفت.

به گفته سخنگوی گروه شورشی "لشکر اول ساحلی" این سومین بار است که هواپیماهای جنگی روسیه این گروه را هدف قرار می دهند. روسیه از ۳۰ سپتامبر مواضع گروه های مخالف دولت بشار اسد در سوریه را بمباران می کند.

سخنگوی "لشکر اول ساحلی" همچنین گفت در حمله هوایی به منطقه روستایی و کوهستانی جبل الاکراد در لاذقیه ۱۵ غیرنظامی نیز کشته شدند.

سازمان نظارت بر وضعیت حقوق بشر سوریه، مستقر در لندن، پیشتر شمار کشته شدگان غیرنظامی و شورشیان را ۴۵ نفر اعلام کرده بود.

به گزارش رویترز، "لشکر اول ساحلی" یکی از چند گروه شورشی مسلح است که از دولت های خارجی کمک های نظامی می گیرد که کمک ها شامل موشک های ضد تانک ساخت آمریکا می شود که موثرترین سلاح در اختیار مخالفان بشار اسد است.​ "لشکر اول ساحلی" از گروه هایی است که زیر چتر "ارتش آزاد سوریه" می جنگد.

"لشکر اول ساحلی" مرگ رئیس ستاد خود را که قبلا عضو ارتش سوریه بود، تایید کرد. سخنگوی گروه همچنین گفت یکی از اعضایش که آموزش استفاده از موشک های ضدتانک "تاو" را دیده بود، در حمله هوایی کشته شد. هواپیماهای روسیه به یکی از مقرهای این گروه حمله کردند و پس از حضور امدادگران به محل، دوباره آن را بمباران کردند.

سخنگوی لشکر اول ساحتی گفت روسیه تاکنون سه بار به این گروه به بهانه مبارزه با داعش، حمله کرده است. او گفت روسیه به گروه "ارتش آزاد سوریه" که بیشترین آسیب را به دولت اسد می زند، حمله می کند.

سازمان نظارت بر وضعیت حقوق بشر سوریه می گوید حملات هوایی روسیه تاکنون به مرگ ۳۷۰ نفر منجر شده است.

روز دوشنبه نیز گزارش شد فرمانده نظامی گروه شورشی نور الدین الزنکی در سوریه، در حمله ارتش سوریه به جنوب حلب کشته شد.

XS
SM
MD
LG