لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۸

آمریکا روسیه را به هراس‌افکنی در مورد ویروس کرونا متهم می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - ایالات متحده روسیه را به استفاده از همه ابزارهای خود برای پخش اطلاعات نادرست با هدف سوءاستفاده از ترس فزاینده درباره گسترش ویروس کرونا متهم می کند.

به گفته مقام های مسئول، تلاش مسکو طی هفته ها شامل استفاده از رسانه های دولتی، وبسایت های خبری جعلی، و گروهی از حساب های کاربری جعلی آنلاین برای انتشار اطلاعات ساختگی به دست کم پنج زبان بوده است.

لیا گبریل، هماهنگ کننده مرکز تعامل جهانی وزارت خارجه آمریکا، روز پنج شنبه به قانونگذاران آمریکایی گفت: «ما دامن زدن به روایت های جعلی حول و حوش ویروس کرونا را زیر نظر داشته ایم و شاهد فعال شدن تمامی ساختار پخش اطلاعات نادرست روسیه بودیم.»

مقامات دیگر نیز گفته اند که عملیات پخش اطلاعات نادرست روسیه بر سه محور زیر متمرکز است: ویروس کرونا یک سلاح بیولوژیک است؛ «سی آی ای» آن را برای آسیب زدن به چین ساخته است؛ و این ویروس به شکلی زاییده افکار بیل گیتس، موسس مایکروسافت، است.

توییتر روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: «در حال حاضر، شاهد سوءاستفاده چشمگیر و هماهنگ از این بستر رسانه ای نیستیم. با این وجود، هوشیار خواهیم بود و در قابلیت های خود برای ایفای نقشی بسیار فعال در این حوزه، سرمایه گذاری قابل توجهی کرده ایم.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG