لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۸

تیم دو و میدانی روسیه تحریم شد


سباستین کو، رئیس اتحادیه بین‌المللی فدراسیون‌های دو و میدانی
سباستین کو، رئیس اتحادیه بین‌المللی فدراسیون‌های دو و میدانی

اتحادیه بین‌المللی فدراسیون‌های دو و میدانی، روسیه را از حضور در رقابت های دو و میدانی منع کرد. این اتحادیه با ۲۲ رای موافق در مقابل یک رای مخالف روسیه را به خاطر استفاده ورزشکاران این کشور از مواد غیرمجاز نیرو زا تحریم و به طور موقت این کشور را از حضور در رقابت های دو و میدانی منع کرد.

این تحریم شامل تیم المپیک روسیه نیز می شود و ورزشکاران دو و میدانی روسیه نمی توانند در المپیک تابستانی ۲۰۱۶ برزیل حاضر شوند.

تیم دو و میدانی روسیه تحریم شد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

سباستین کو، رئیس اتحادیه بین‌المللی فدراسیون‌های دو و میدانی، تصمیم این اتحادیه را شدیدترین تحریمی که در حال حاضر می توان اعمال کرد توصیف کرده است.

او گفت "جرزنی" در هیچ سطحی تحمل نخواهد شد.

اتحادیه بین‌المللی فدراسیون‌های دو و میدانی می گوید پیش از آنکه تحریم ها علیه تیم ورزشی روسیه برداشته شود، این کشور باید به فهرستی از ضوابط که هنوز تهیه نشده، عمل کند.

"سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ" این هفته در گزارشی اعلام کرد که فدراسیون ورزشکاران و اداره مبارزه با داروهای غیرمجاز روسیه، با ورزشکاران روسی که مواد غیرمجاز نیرو زا مصرف کرده بودند، تبانی کرده بودند و اسناد استفاده ورزشکاران روسی از مواد نیرو زا از بین رفته است.

این سازمان در گزارش خود این اقدام را "فرهنگ عمیقا ریشه دار تقلب" روس ها توصیف کرده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دستور تحقیقات مستقل داخلی را صادر کرده است. وزیر ورزش روسیه روز جمعه گفت اتحادیه بین‌المللی فدراسیون‌های دو و میدانی برای تحریم روسیه به شدت تحت فشار بود. او اما گفت مقامات روسیه برای آنکه ورزشکاران روسی در المپیک تابستانی ۲۰۱۶ برزیل حاضر شوند، هر کاری که بتوانند انجام می دهند.

XS
SM
MD
LG