لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۶

بازی با ترس: کارت جنگ روسیه


یادداشتی از میخاییل خودرکوفسکی در نیویورک تایمز

رسانه ها در روسیه مدت‌هاست که درباره آمادگی برای جنگ با آمریکا صحبت می کنند، اما اخیرا بعضی چهره های رسانه ای آن کشور غرب را به حمله اتمی تهدید کرده و می گویند ریاست جمهوری هیلاری کلینتون به معنای جنگ جهانی سوم است.

دولت ولادمیر پوتین طی چند هفته گذشته با دست زدن به مانورهای مقاومت شهری در برابر حملات احتمالی برای چهل میلیون تن از غیر نظامیان مساله را از رسانه ها به سطح جامعه کشانده است.

در سطح شهر آگهی هایی به دست مردم داده می شود که خواستار کمک عمومی برای ساختن سریع تر پناهگاههای ضد بمب است.

فرماندار پترزبورگ حتی اجازه ذخیره غلات برای بیست روز را صادر کرده است.

کرملین به اعضای پارلمان و دولت دستور داده است اگر کسی از اعضای خانواده شان در خارج از روسیه هستند آنها را به داخل کشور بازگردانند.

ترس افکنی و جنگ طلبی پوتین از چهار سال پیش با مدرنیزه کردن تسلیحات هسته ای و افزایش چهل درصدی بودجه نظامی روسیه شدت گرفت.

هر چه غرب به پوتین بی توجهی کند او تنش را بیشتر خواهد کرد.

غرب اینک باید پیامی روشن به مسکو بفرستد که هزینه ماجراجویی های روسیه در اوکراین و سوریه برایش بسیار سنگین خواهد بود. باید به پوتین یادآوری کرد که یکی از دلایل سقوط اتحاد جماهیر شوروی شرکت در مسابقه تسلیحاتی بود که نتوانست از پس هزینه هایش بربیاید.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG