لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۳

تيم نجات در اندونزی لاشه هواپیمای روسی را پيدا کرد


به رغم هوای نامساعد در یک ناحیه کوهستانی در نزدیکی جاکارتا، پایتخت اندونزی، لاشه هواپیمای مسافربر روسی که روز چهارشنبه از صفحه رادار ناپدید شد، پيدا شد؛ اما هنوز از سرنوشت ۵۰ سرنشین آن اطلاعی در دست نيست.

مقامات اندونزی گفتند لاشه هواپیما که سوپرجت سوخوی ۱۰۰ بود در نزديکی منطقه آتشفشان سالاک در جنوب چاکارتا پيدا شد. اما هنوز در مورد سرنوشت سرنشینان هواپيما اطلاعی در دست نيست. ۵۰ سرنشين همه مهمانان دعوتی بودند و مدیران هواپیمایی اندونزی، هشت خدمه روسی و ۵ خبرنگار محلی را شامل می شدند.

رییس آژانس ملی جستجو و نجات گفت تیم های پیاده نجات از روسیه و اندونزی شبانه به منطقه ای که ارتباط با هواپیما قطع شد، فرستاده شدند.

هواپیما دقایقی بعد از ساعت دو پس از نیمروز از فرودگاه جاکارتا برخاست و انتظار می رفت در کمتر از نیم ساعت باز گردد. اما حدود منطقه آتشفشان سالاک از ارتفاع ۳ هزار متری به ۱۸۰۰ متری سقوط کرد و تماس خود را با برج مراقبت از دست داد. کوه سالاک ۲۲۰۰ متر ارتفاع دارد.

وزیر ترابری اندونزی گفت هواپیمای جدید مسافری که ۱۰۰ صندلی دارد و در روسیه بعنوان اقدامی برای تقویت صنعت هواپیمایی کشوری آن ساخته شد، زمانی که در منطقه دورافتاده بوگور ناپدید شد دومین پرواز نمایشی خود را انجام می داد.

روسیه امید زیادی به سوپرجت دارد و بر این عقیده است که به بازیگر متنفذی در بازار هواپیمایی جهانی تبدیل خواهد شد.

خبرگزاری ایتار تاس می گوید هواپیمای جدید اخیرا نمایش های پروازی در آسیای مرکزی و جنوبی، از حمله در قزاقستان، پاکستان و برمه برگزار کرد.

XS
SM
MD
LG