لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۸

نیویورک تایمز: شرکت تیم دو و میدانی روسیه در المپیک به حال تعلیق در آمد


دوندگان زن روس.
دوندگان زن روس.

در اقدام تنبیهی خارق العاده ای که ممکن است در تاریخ المپیک بی سابقه باشد، شرکت تیم دو و میدانی روسیه از رقابت در مسابقات تابستانی المپیک در ریو دو ژانیرو به حال تعلیق در آمده است.

گزارش نیویورک تایمز به نقل از یک منبع آگاه حاکی است فدراسیون های بین المللی انجمن ورزشکاران دو میدانی (I.A.A.F) که نهاد جهانی تصمیم گیر در این رشته است، روز جمعه این تصمیم را گرفت و حکم داد که روسیه نتوانسته است اعتماد جهانی به صداقت ورزشکارانش را باز گرداند. قرار است کمیته بین المللی المپیک روز سه شنبه در این باره بحث کند.

ورزشکاران دو و میدانی روسیه برای چند ماه گذشته از شرکت در رقابت های بین المللی معلق بوده اند. این تعلیق پس انتشار گزارش آژانس جهانی ضد دوپینگ، که روسیه را به اجرای یک برنامه آگاهانه دو پینگ متهم می کند، صورت گرفت.

روسیه این اتهام را تکذیب کرده است، اما مسئولان دو و میدانی کشور با تعلیق، وقتی در ماه نوامبر فرصتی برای اصلاح به آنها داده شد، مخالفت نکردند.

با این حال، مقامات روسیه سعی کرده اند تصمیم گیرندگان جهانی را متقاعد کنند که می توان به آنها در رقابت های المپیک اعتماد کرد؛ و فقط ورزشکارانی را که به دلیل استفاده از مواد مخدر تنبیه نشده اند، خواهند فرستاد.

روز جمعه، چند ساعت پیش از رای، وزیر ورزش روسیه نامه ای را که روز چهارشنبه بطور خصوصی برای I.A.A.F فرستاده شده بود منتشر کرد.

در نامه گفته می شد روسیه از نبرد با دوپینگ و مصرف داروهای نیروزا توسط ورزشکاران کاملا حمایت می کند، و به جریمه های سخت تر و آزمایش مستقل مواد ورزشکاران از نظر استفاده از مواد مخدر، که در ماه های اخیر توسط مقاماتی از بریتانیا انجام گرفته است، استناد کرد.

چند روز پیش از رای روز جمعه، انجمن جهانی ضد دوپینگ در بیانیه ای اعتبار اصلاحات انجام شده در روسیه را زیر سئوال کشید، و گفت اعضای سرویس امنیتی فدرال روسیه مسئولان آزمایش از بریتانیا را تهدید کردند و بسیاری از ورزشکاران از آزمایش فرار کردند.

هنوز روشن نیست آیا کمیته بین المللی المپیک می تواند تصمیم فدراسیون بین المللی انجمن ورزشکاران را رد کند یانه.

رئیس کمیته در هفته ای اخیر تاکید کرده است که تصمیم گیری بین مسئولیت جمعی و عدالت فردی دشوار است، که نشان می دهد ممکن است بتواند به ورزشکاران روس که مشکلی نداشته اند اجازه دهد به ریو بروند.

XS
SM
MD
LG