لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۵

نتانیاهو به رهبران روسیه در مورد تهديد ايران مجهز به سلاح اتمی هشدار داد


نتانیاهو به رهبران روسیه در مورد تهديد ايران مجهز به سلاح اتمی هشدار داد

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، با رهبران روسیه در مسکو دیدار کرد و به آنها دراين مورد که يک ايران مجهز به سلاح اتمی تهديدی برای امنيت روسیه و جهان بشمار می رود، هشدار داد.

آقای نتانیاهو، روز پنچشنبه وارد مسکو شد و با رييس جمهوری روسيه، ديميتری مدودف و ديگر مقامات اين کشور ديدار و گفتگو کرد. نتانياهو گفت: جهان ممکن است با ظهور آنچه که او دولت های «اسلامی رادیکال» مانند ايران ناميد، مواجه شود. وی افزود معتقد است اين دولت ها تلاش برای رسیدن به توافقنامه صلح بين اسرائیل و فلسطینيان را مختل می سازند.

اسرائیل، دولت ایران را به مسلح کردن گروه های شبه نظامی که می کوشند اين کشور یهودی را از بين ببرند و همچنين به توسعه سلاح های هسته ای تحت پوشش برنامه توليد انرژی غیر نظامی، متهم کرد. تهران اين اتهامات را تکذیب می کند.

روسیه در سال های اخیر و علی رغم نگرانی های اسرائیل به ایران برای ساخت اولین نیروگاه هسته ای کمک کرد. آقای نتانیاهو در يک کنفرانس خبری در مسکو گفت در صورتی که ایران سلاح های هسته ای بدست آورد، امنیت اسرائیل و روسیه مورد تهدید قرار خواهد گرفت.

رئيس جمهوری روسيه و نخست وزیر اسرائیل همچنین در مورد افزايش حمله های اخیر به اسرائیلی ها و حملات تلافی جویانه اسرائیل علیه شبه نظامیان فلسطینی گفتگو کردند. آقای مدودف بمب گذاری روز چهارشنبه در ایستگاه اتوبوس های اسرائیلی در اورشليم را محکوم کرد. در اين انفجار يک زن بريتانيايی کشته شد و بيش از ۳۰ نفر ديگر مجروح شدند. آقای مدودف گفت: دیدار وی با نخست وزیر اسرائیل به تروریست ها ثابت خواهد کرد که آنها به آنچه که او «اهداف شیطانی» ناميد، نخواهد رسید.

رئيس جمهوری روسیه به آقای نتانیاهو گفت که روسیه نیز در ماه ها و سال های اخیر از حملات تروریستی رنج برده است.

XS
SM
MD
LG