لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۵

روسیه سفر قاسم سلیمانی به مسکو را تکذیب کرد


عکس آرشیوی از سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه
عکس آرشیوی از سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه

معاون وزارت خارجه روسیه روز جمعه گزارش‌های اخیر درباره سفر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران به مسکو را تکذیب کرد.

سرگئی ریابکوف گفت مسکو به واشنگتن اطمینان داده است که سلیمانی به مسکو سفر نکرده، و از ابراز نگرانی مقامات آمریکایی در این مورد «شگفت زده» شده است.

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد واشنگتن درباره خبرهای مربوط به سفر این فرمانده بلندپایه سپاه پاسداران ایران به روسیه، تحقیقات کاملی انجام خواهد داد.

مارک تونر همچنین گفت واشنگتن به مقامات مسکو یادآوری شده است که تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه این فرد کماکان به قوت خود باقی است.

خبر مسافرت این فرمانده ارشد سپاه پاسداران به روسیه و ملاقات با رئیس جمهوری و وزیر دفاع آن کشور، در روزهای اخیر از سوی چند خبرگزاری انتشار یافت. سخنگوی ولادیمیر پوتین پیشتر این خبر را تکذیب کرده بود.

ایالات متحده به مقامات روسیه گوشزد کرده که تحریم سفر این مقام نظامی ایران هنوز پابرجاست و تخطی از آن، نقض تحریم شورای امنیت سازمان ملل متحد به حساب می آید.

طبق مصوبه سازمان ملل همه کشورهای عضو این سازمان مکلف هستند از مسافرت افراد تحت تحریم، از جمله آقای سلیمانی، به کشورشان جلوگیری کرده و همچنین دارایی‌های آنها را ضبط کنند.

XS
SM
MD
LG