لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۲

بولتن خبرهای نظامی: روسیه مشغول مختل کردن مکان‌یاب نیروهای آمریکایی مستقر در نزدیکی ایران است


سایت دیفنس نیوز در گزارشی می‌گوید شواهدی در دست است که روسیه مشغول فرستادن پیام‌های مختل‌کننده به مکان‌یاب‌های نیروهای آمریکایی مستقر در نزدیکی ایران است.

تایمز آو اسرائیل هم در گزارشی گفته نیروهای روسیه روند اخلال در مکان‌یاب (جی‌پی‌اس) را در خاورمیانه هم انجام می‌دهند. این گزارش گفته در چند ماه اخیر، پرواز‌ها در سوریه نشان می‌دهد مکان‌یاب‌ها اطلاعات نادرست می‌دهند.

این گزارش گفته روسیه با این کار مشغول اخلال الکترونیکی در امور دفاعی و نظامی است.

تنش بین آمریکا و ایران در یک ماه اخیر به شدت افزایش یافته است.

بعد از اینکه جمهوری اسلامی در تاریخ ۳۰ خرداد/۲۰ ژوئن یک پهپاد آمریکا را بر فراز حریم بین المللی در منطقه خلیج فارس سرنگون کرد، رئیس جمهوری ایالات متحده اعلام کرد که قرار بود به سه مکان در ایران حمله نظامی شود، اما تنها ده دقیقه قبل از حمله از این کار منصرف شد.

ایالات متحده شواهد حمله ایران به نفتکش ها در دریای عمان و همچنین حمله به پهپاد آمریکا در حریم بین المللی را به شورای امنیت سازمان ملل در ابتدای تیرماه گزارش کرد.

دولت پرزیدنت ترامپ در یکسال اخیر فشار حداکثری را بر ایران اعمال کرده و گفته است که رژیم ایران باید مثل یک کشور عادی رفتار کند و از تلاش برای دستیابی به جنگ‌افزارهای هسته‌ای، برنامه گسترده موشکی، کمک به تروریسم، و سایر اقدامات تنش برانگیز خود دست بردارد.

پرزیدنت ترامپ پیشتر اعلام کرد که آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است، اما جمهوری اسلامی تاکنون هرگونه مذاکره را رد کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG