لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۶

توفان و سیل در جنوب روسیه ۹۹قربانی گرفت


ریزش باران های موسمی در سواحل دریای سیاه در جنوب روسیه طی یک شب، به جاری شدن سیل شدید و کشته شدن ۹۹ تن از اهالی منجر شد. عده زیادی از اهالی منطقه روستانشین کراسنودار برای فرار از سیل به بالای درختان یا بر بام خانه ها پناه بردند.

به گزارش اسوشیتدپرس جریان آب گل آلود خیابان ها و خانه هارا فراگرفت و ارتفاع آب از سقف اتومبیل ها بالاتر بود. در برخی از نواحی مردم در حالی که آب تاکمرشان می رسید عبور و مرور می کردند و در بسیاری از خیابان ها برای رفت و آمد از قایق استفاده می شد. به گفته فرماندار کراسنودار، سیل دراین ناحیه به بیش ا ز ۵هزار نفر آسیب رسانده است.

مرگ پنج تن از کشته شدگان بر اثر برق گرفتگی بوده است. مقام های محلی علت بالا بودن قربانیان را خواب بودن مردم به هنگام جاری شدن سیل ذکر کرده اند.
میزان ریزش باران از شامگاه جمعه تا صبح شنبه ۷ ژوئیه ، ۲۸ سانتی متر گزارش شده است.

این منطقه ساحلی دریای سیاه یکی از تفریح گاه های محبوب مردم و محل بسیاری از اردوهای تابستانی کودکان است . به هنگام جاری شدن سیل بیش از ۷هزار کودک در این اردوگاه ها بودند.

به گزارش تلویزیون دولتی روسیه بیش از یک هزار و پانصد تن از کارکنان وزارت سوانح روسیه به کمک سیل زدگان شتافته اند و به دلیل بدی آب و هوا بارگیری نفت در بندر مهم نوورسیسک که در این منطقه قرار دارد تعطیل شده است.
XS
SM
MD
LG