لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۹

آتش سوزی در روسیه مهار می شود


تجهیزات آتش نشانی بیشتری به روسیه فرستاده می شود، در آنجا مقامات می گویند در نبرد با شعله های آتش که بخش هایی از کشور را ویران کرده است پیشرفت می کنند.
آمریکا روز جمعه گفت تانک های آب، لباس های ضد حریق و تدارکات پزشکی به ارزش ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار می فرستد، همچنین پول جهت خرید کالاهای ضروری مانند غذا و پتو برای روس هایی که در اثر آتش سوزی بی خانمان شده اند حواله می کند.
باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه تلفنی با دمیتری مدودف رییس جمهوری روسیه تماس گرفت و به او اطمینان داد که آمریکا به درخواست های روسیه برای اعزام گروه ها و تدارکات اضطراری پاسخ خواهد داد.
مقامات روسیه پیشتر گزارش دادند از گستره آتش سوزی های ویرانگر نزدیک به ۱۵۰ کیلومتر مربع ظرف ۲۴ ساعت کاسته شده است.
یک مقام وزارت امور اضطراری روسیه روز جمعه گفت شعله های آتش خاموش می شود و وضع در مسکو و منطقه «ریازان» تحت کنترل است.
با این حال، آتش سوزی هنوز در مساحتی به وسعت ۸۱۰ کیلومتر مربع ادامه دارد. حریق تا کنون ۵۲ کشته و بیش از ۳۵۰۰ بی خانمان برجا گذاشته است.
گروه ها و تجهیزات اورژانس از نواحی کنترل شده به مناطقی که در آنها شعله های آتش رو به گسترش است منتقل می شوند.
در این میان، با ریزش باران در بامداد جمعه، گرمای بی سابقه مسکو کاهش یافت.
افزون براین، آسمان های پایتخت روسیه روز پنجشنبه صاف شد، و ۱۰ میلیون ساکنان شهر را از فشار و ناراحتی های ناشی از یک هفته دود غلیظ و نفس گیر آسوده ساخت.
مدودف روز پنجشنبه وضعیت فوق العاده در سه منطقه از هفت منطقه آتش گرفته را لغو کرد. در این مناطق آتش هزاران خانه و کشتزار را از بین برد.
رییس جمهوری می گوید حریق، خشکسالی و موج گرمای بی سابقه نزدیک به ۲۵ درصد محصول غلات را نابود کرده و بسیاری از کشاورزان را به آستانه ورشکستی کشانده است.

XS
SM
MD
LG