لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ایران ۱۹:۲۴

روسیه از کمک های خارجی برای مهار شعله های آتش استقبال می کند


در روسیه، آتش نشانان به نبرد برای مهار وخیم ترین آتش سوزی در کشور در ده ها سال ادامه می دهند، با این حال بادهای خشک و موج گرمای سوزنده از پیشرفت کوشش های آنها در هفت منطقه آسیب دیده جلوگیری می کند.
مقامات می گویند روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ حریق جدید، به همان سرعتی که آتش نشانان شعله های فعلی را خاموش می کنند، ظاهر می شود. بحران موجب شده دمیتری مدودف رییس جمهوری روسیه روز سه شنبه از پیشنهادهای اوکراین و آذربایجان برای اعزام هواپیماهای مبارزه با آتش سوزی استقبال کند.
پس از آنکه شعله های آتش شامگاه دوشنبه به مرکز اتمی فدرال روسیه در «سارو» نزدیک شد، روز سه شنبه کارگران به حفر خندق ها و گودال هایی در اطراف چندین تاسیسات اتمی عمده پرداختند و درخت ها را بریدند.
تسلیحات اتمی روسیه در مرکزی در شرق مسکو ساخته می شود.
سرگئی کریینکف، رییس سازمان اتمی روسیه، روز سه شنبه به مرکز رفت، در حالی که هواپیماهای آب پاش و صدها آتش نشان تلاش می کردند از شهر حفاظت کنند.
آتش سوزی، که ۴۰ قربانی گرفته، در داغ ترین و خشک ترین هوا که تاکنون در روسیه بی سابقه بوده است جریان دارد. گرهای هوا در مسکو در هفته پیش دو بار از ۴۰ درجه سانتیگراد گذشت، و هواشناسان هشدار می دهند موج گرما احتمالا روزها ادامه خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG