لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۷

روسیه از مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا انتقاد می کند


روسیه از مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا انتقاد می کند
روسیه از مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا انتقاد می کند

روسیه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را متهم کرده است که با اظهار نظر در باره انتخابات روسیه در امور داخلی کشور مداخله می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه گفت اظهارات کاترین آشتون در پارلمان اروپا حیرت انگیز است.

آشتون روز چهارشنبه دولت روسیه را ترغیب کرد با اوپوزیسیون به گفت و گو بنشیند و در تصمیم خود برای محروم ساختن گریگوری یاولینسکی رهبر اوپوزیسیون از ثبت نام جهت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری تجدید نظر کند.

آشتون گفت سازمان امنیت و همکاری در اروپا به خلافکاری هایی در انتخابات پارلمانی روسیه در ماه دسامبر اشاره کرد و اظهار داشت روس ها می خواهند تغییری واقعی ببینند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت پیشنهاد آشتون برای بررسی خودداری کمیسیون انتخابات از ثبت نام یاولینسکی و کوشش های او برای سخن گفتن از سوی جامعه مدنی روسیه، از حدود و ثغور صحت سیاسی فراتر می رود.

او همچنین گفت روسیه متوجه شد نماینده اتحادیه اروپا آشکارا سعی دارد، پیشاپیش، ماهیت آزاد و عادلانه انتخابات ریاست جمهوری روسیه را زیر سئوال بکشد.

ولادیمیر پوتین نخست وزیر برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در ماه مارس آماده می کند. گزارش های تقلب گسترده در انتخابات پارلمانی ماه دسامبر به تظاهرات علیه دولت در سراسر کشور منجر شد.

XS
SM
MD
LG