لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۳

تلاش روسیه برای جذب سرمایه گذاری خارجی


تلاش روسیه برای جذب سرمایه گذاری خارجی
تلاش روسیه برای جذب سرمایه گذاری خارجی

یک دستیار ارشد دمیتری مدودف رییس جمهوری روسیه می گوید پیام اصلی او به اجلاس رهبران جهان در مجمع اقتصادی داوس، در سویس، در هفته آینده، این خواهد بود که درهای روسیه به روی بازرگانی و سرمایه گذاری باز است.

آرکادی دوکروویچ، مشاور اقتصادی مدودف روز جمعه در مسکو به خبرنگاران گفت قرار است رییس جمهوری در جلسه گشایشی مجمع در روز دوشنبه و روز بعد، سخنرانی کند.

آقای مدودف نوسازی اقتصادی را یک ماموریت اصلی برای ریاست جمهوری خود اعلام کرده است، اما فساد و بوروکراسی بر فضای سرمایه گذاری خارجی در روسیه سایه انداخته است.

پیشتر در اوائل هفته، دوکروویچ همچنین در یک مصاحبه اینترنتی پذیرفت محکومیت اخیر میخائیل خودروکوفسکی مدیر سابق شرکت نفت یوکوس و رهبر اپوزیسیون به زندان می تواند تاثیری منفی بر سرمایه گذاری در روسیه داشته باشد.

اما روز جمعه گفته خود را پس گرفت و گفت خارج از موضوع نقل شده است. او گفت انتظار دارد اکثر سرمایه گذاران به کار در روسیه ادامه دهند.

روز ۳۰ دسامبر، یک دادگاه روسیه خودروکوفسکی و یک شریک بازرگانی او را به اتهام کلاهبرداری و اختلاس به شش سال زندان اضافی محکوم کرد. آنها قبلا هشت سال را در پشت میله ها گذرانده بودند.

XS
SM
MD
LG