لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۲

نخست وزیر روسیه به نیروهای امنیتی دستور می دهد طراحان بمب گذاری را پیدا کنند


ولادیمیر پوتین، نخست وزیر روسیه به نیروهای امنیتی دستور داده است طراحان بمب گذاری های انتحاری روز دوشنبه در مسکو را پیدا کنند.

آقای پوتین روز سه شنبه در سخنانی که از تلویزیون پخش شد دستگیری طراحان حمله را یک مقوله غرور ملی روسیه نامید و به سازمان های مجری قانون گفت «آنها را از اعماق فاضلاب بیرون بکشند و به همه نشان دهند.»

آقای پوتین این کلام تند را در حالی به زبان آورد که روس های غمگین و سوگوار در نزدیکی پلاک های یادبود در دو ایستگاه راه آهن زیر زمینی، شاخه های گل نثار می کردند، شمع روشن می کردند و عکس های کشته شدگان را قرار می دادند.

پیشتر در روز سه شنبه، دیمیتری مدودف، رییس جمهوری روسیه از دادگاه ها و قانون گذاران کشور خواست راه های جدید برای تقویت قوانین ضد تروریستی پیدا کنند.

مسئولیت بمب گذاری های دوگانه را هنوز کسی بر عهده نگرفته است، اما مقامات می گویند بمب گذاری ها توسط دو زن که با شورشیان اسلامگرا در جمهوری های جنوبی روسیه ارتباط داشتند صورت گرفت.

رسانه های روسیه می گویند پلیس در جستجوی دو زن و یک مرد است که دقایقی پیش از وقوع حملات همراه با زنان مظنون به بمب گذاری در دوربین های تجسسی ایستگاه مترو دیده شدند.

XS
SM
MD
LG